[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

سکوی قهرمانی آسیا را می‌خواستیم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: از نتیجه مسابقات قهرمانی آسیا رضایت ندارم، چراکه به‌دنبال کسب سکوی تیمی ‌در این مسابقات بودیم. مهرو کمرانی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: قبل از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا می‌دانستیم قرار است کجا برویم و در چه میدانی حضور داشته باشیم. واقعاً در این چند وقت و در اردوها نیز تلاش کردیم بچه‌ها را از لحاظ فنی ارتقا بدهیم و این ارتقا فنی را نیز می‌توانستیم در بازی بچه‌ها مشاهده کنیم اما شاید بگویم بدشانسی یا اینکه هنوز زمان آن نرسیده بود، نتوانستیم روی سکوی تیمی برویم. 
وی تأکید کرد: اگر یکی از مدال‌های برنز ما تبدیل به طلا شده بود به مقام نایب قهرمانی دست یافته بود و این آن چیزی بود که ما توقع آن را داشتیم و منتظر بودیم حتماً روی سکو برویم، اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد. از عملکرد برخی بازیکنان در این مسابقات راضی بودم اما از نتیجه هنوز هم می‌گویم راضی نیستم، چرا که ما دنبال سکوی مسابقات قهرمانی آسیا بودیم. شاید با یک اتفاق خوب این مهم نیز رقم بوده بود و از حالا نیز برای بازی‌های آسیایی جاکارتا عزم خود را جزم و بیشتر تمرین خواهیم کرد. سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان عنوان کرد: بازخوردی که از مسابقات و عملکرد بچه‌ها داشتم می‌تواند به من برای برنامه‌ریزی جدید و اعزام تیم بازی‌های آسیایی کمک کند. سعی خواهیم کرد روی بازیکنانی برای حضور در جاکارتا مانور بدهیم که در این مسابقات عملکرد خوبی داشتند و توانستند خود را ثابت کنند. کمرانی با تمجید از زهرا پوراسماعیل خاطرنشان کرد: پور‌اسماعیلی یکی از بازیکنانی بود که خود را در این مسابقات اثبات کرد و در اولین حضور خود، در حالی که بسیار جوان است نخستین مدال خود را نیز کسب کرد. امیدوارم پوراسماعیل در جاکارتا نیز بتواند عملکرد خوبی از خود ارائه بدهد. من به توانایی‌های او ایمان دارم و خیلی وقت است که این موضوع را نیز به او گوشزد می‌کنم اما با وجودی که در رده نونهالان نیز با او کار کرده بودم ولی طول کشید تا به من اعتماد کند. قطعاً پوراسماعیل کم‌کم جواب استعداد ذاتی خود را دریافت خواهد کرد اما به شرطی که اعتماد کند و تمرینات بیشتری نیز داشته باشد. 
وی افزود: ناهید کیانی نیز می‌توانست در این مسابقات به راحتی مدال طلا کسب کند و کیمیا علیزاده نیز بارها خود را ثابت کرده است. ملیکا میرحسینی نیز عملکرد خوبی داشت اما هنوز به آن باور نرسیده است و شاید عدم رسیدگی به آسیب‌دیدگی قدیمی‌اش نیز باعث شد به مدال دست پیدا نکند. امیدوارم همه این‌ اتفاقات تجربیاتی برای ما شده باشد تا در جاکارتا مدال‌های خوبی را کسب کنیم. پیش از حضور در ویتنام نیز گفته بودم با 70‌درصد آمادگی در مسابقات حاضر خواهیم شد و بچه‌ها نیز در اوج آمادگی خود قرار نداشتند. 
سرمربی تیم ملی تأکید کرد: امکان اینکه در 2ماه بازیکنان را به اوج آمادگی برسانم وجود نداشت و این در حالی است که بازی‌های آسیایی را نیز در پیش داریم. تلاش خواهیم کرد برنامه آمادگی جسمانی بازیکنان را در راستای بازی‌های آسیایی ادامه بدهم و در کنار آن از بازخوردهای این مسابقات نیز برای بهتر شدن شرایط بچه‌ها بهره ببریم. کمرانی در خصوص رقبای ما و اینکه آنها با ترکیب اصلی در این مسابقات حاضر شده بودند گفت: تیم‌های اصلی که کره‌جنوبی و چین بودند. در کنار آن در آسیا نمی‌توانم هیچ حریفی را دست کم گرفت و تیم‌های تایلند، چین تایپه و ویتنام همیشه حرف برای گفتن داشتند و در رنکینگ نیز بالاترین رنکینگ‌ها را داشتند. شاید در تیم‌های دیگر غیر از چین و کره‌جنوبی تک مهره‌های خوبی حضور داشته باشند اما این دو تیم واقعاً سرمایه‌گذاری بیشتری داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی