[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس‌: فعالیت‌های ورزشی می‌تواند محرکی تأثیرگذار بر اقتصاد شهری باشد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس‌، حیدرعلی کامیاب که در دیدار با شهردار شیراز سخن می‌گفت اراده شهرداری این کلان‌شهر برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی را قابل تقدیر دانست و افزود: توسعه ورزش حرفه‌ای و همگانی، هر‌دو، اقتصاد شهر را تحت تأثیر قرار می‌دهند.
وی تصریح کرد‌: توسعه اقتصاد شهری از طریق ورزش همگانی که زیر‌بنای ورزش حرفه‌ای است بیشتر به‌واسطه زیرساخت‌ها و تجهیزات و امکانات ورزش، فروش خدمات ورزشی، روزنامه‌ها، نشریات و غیره است. در حالی‌که در ورزش حرفه‌ای عمده تمرکز بر روی درآمدهای رسانه‌ای و درآمدهای به‌دست آمده از طرفداران ورزشی است.
دبیر شورای عالی ورزش استان با تأکید بر اینکه ورزش توان اثرگذاری مستقیم و غیرمستقیم بر اقتصاد را دارا است افزود: اشتغال‌زایی، مصرف محصولات مرتبط با ورزش و دادو‌ستد اقتصادی ورزش ازجمله تأثیرات ورزش بر اقتصاد شهری هستند.
کامیاب دربخش دیگری ازصحبت‌هایش با اشاره به برنامه شهردار شیراز که در راستای توسعه این شهر براساس تفکر انسان محور طرح‌ریزی شده گفت: معضلات زندگی نظیر ترافیک و شلوغی خیابان‌ها که برخی اوقات صبر و تحمّل هر شهروندی را فوق‌العاده پایین می‌آورد و خشم و عصبانیت را بیشتر می‌کند مسائلی است که می‌توان با فراهم‌سازی شرایط افزایش برنامه ورزشی و اجتماعی شاد درکلان شهر نظیر شیراز اثرات آنها را کم کرد. مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس افزایش انسجام اجتماعی را از دیگر کارکردهای مهم توسعه ورزش درکلان شهرها برشمرد و گفت: می‌توان با افزایش سطح حضور شهروندان در برنامه‌های ورزشی حس تعلق شهروندان به یکدیگر و جامعه را افزایش داد.
به اعتقاد کامیاب این اتفاق باعث تأثیرگذاری مثبت در اقدامات گروهی برای بهبود محیط زیست شهری می‌شود.
وی با بیان اینکه بیشترین مرگ و میر در کلان شهرها بر اثر ایست قلبی صورت می‌گیرد افزود: بر اساس آمارها در سال 2000، 60‌درصد علت مرگ در جهان به طور مستقیم و غیر‌مستقیم با بی‌تحرکی و کم‌تحرکی ارتباط داشته و پیش‌بینی می‌شود در سال 2020 این رقم به 73درصد برسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی