[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

سرانه ورزشی محورغرب و شمال غرب شیراز افزایش می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز از افزایش سرانه ورزشی محور غرب و شمال غرب شهر شیراز خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور که در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان فارس سخن می‌گفت، با اشاره به اقدامات عمرانی قابل توجه انجام‌گرفته در نقاط مختلف استان فارس در حوزه ورزش از آمادگی شهرداری شیراز جهت همکاری بیش از پیش با اداره کل ورزش و جوانان در شهر شیراز خبر داد و افزود: مجموعه شهرداری با تمام توان و امکانات جهت توسعه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ورزش آماده خدمت به شهروندان است.
وی با اعلام آمادگی شهرداری شیراز جهت افزایش سطح تعاملات سازمانی با اداره ورزش و جوانان افزود: هدف مشترک ما پررنگ کردن انگیزه شهروندان برای پیوستن به فعالیت‌های ورزشی است.
شهردار شیراز استفاده از اماکن ورزشی مناسب با جانمایی کارشناسی شده را حق شهروندان دانست و افزود: در سه دهه گذشته و برخلاف برخی دیگر امکانات شهری، سهم محور شمال و شمال غرب شیراز در توزیع اماکن و امکانات ورزشی در مقایسه با جنوب و شرق شیراز سهم ناچیزی بوده است.
وی افزود: به همین منظور با همکاری اداره ورزش و جوانان به دنبال توسعه اماکن ورزشی در این بخش از کلانشهر شیراز هستیم. 
اسکندرپوربا اشاره به اهمیت جایگاه ورزش همگانی در برنامه‌های شهرداری شیراز افزود: حدود سه دهه است که مقوله‌های ورزش شهروندی و همگانی در اولویت برنامه‌های شهرداری‌ها در دنیا قرارگرفته است.
وی افزود: شهرداری شیراز نیز تلاش دارد با فراهم ساختن بستر مناسب از نظر سخت‌افزاری و فضاهای شهری شرایط را برای جذب و افزایش مشارکت همه شهروندان درفعالیت‌های ورزش همگانی فراهم سازد. شهردار شیراز در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به راه‌اندازی پیاده‌راه‌های سلامت در چند نقطه از شهر شیراز گفت: در دنیای صنعتی امروز نیاز به ورزش و فعالیت‌های بدنی شهروندان در کلانشهری مانند شیراز بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.
اسکندرپور با انتقاد از تفکری که کم‌تحرکی مردم را ناشی از نوع نگاه فرهنگی شهروندان می‌داند گفت: باید ببینیم که در حوزه مدیریت شهری و در توسعه زیرساخت‌ها تا چه اندازه از فکر و خلاقیت استفاده کرده‌ایم تا بتوانیم فضای شهری را به فضایی جذاب برای حضور شهروندان در فعالیت‌های ورزشی تبدیل کنیم.
وی درپایان با بیان اینکه شهروند سالم زمینه‌ساز ساخت شهری با نشاط و شاد است، افزود: این یک حقیقت است که شهر خوب را فقط شهروند خوب نمی‌سازد، بلکه همه اجزای شهر، یک شهر خوب را خواهند ساخت که حتماً مدیریت شهری هم بخش مهمی ‌از این ماجرا است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی