[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

پساب‌های شهری شیراز برای حفظ فضای سبز استفاده می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز با اشاره به بحران اخیر آب در استان فارس از تشکیل کارگروه‌‌هایی به منظور استفاده از پساب‌های شهری برای حفظ فضای سبز خبر داد که تا پایان امسال اجرایی می‌شود. جهانبخش میرزاوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه سرانه فضای سبز شیراز با احتساب فضای سبز ارتفاعات آن 23مترمربع است اظهار داشت: ازلحاظ فضای سبز شهری، شیراز پس از شهرهای شمال کشور که دارای جنگل‌های انبوه هستند، رتبه نخست را در کشور دارد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز، افزود: سرانه فضای سبز شیراز با احتساب باغ‌های خانواده و فضای سبز ارتفاعات شیراز 23 مترمکعب برای هر نفر تخمین زده می‌شود که این میزان بدون احتساب فضای سبز ارتفاعات بالغ بر 12مترمربع است.
وی با بیان اینکه محاسبه فضای سبز براساس متغیرهایی چون وسعت و تراکم در مناطق مختلف شهر متفاوت است‌ گفت: هدف نخست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری حفظ و نگهداشت میزان فضای سبز موجود و پس از آن ایجاد فضای سبز بیشتر است. 
میرزاوند با اشاره به بحران اخیر آب در استان فارس از تشکیل کارگروه‌هایی به منظور استفاده از پساب‌‌های شهری برای حفظ فضای سبز خبر داد که تا پایان امسال اجرایی می‌شود. 
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری از تشکیل کارگروه اقتصادی برای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این سازمان خبر داد و هدف از آن را بررسی راه‌‌ها و فعالیت‌هایی دانست که در حین ارائه خدمات استاندارد به شهروندان برای شهرداری و بخش خصوصی نیز سودآوری داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی