[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۲
  • دوره جدید

رئیس بنیاد مسکن کشور: گزارش برآورد خسارت‌های سیل فارس، هفته آینده تقدیم دولت می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 ایرنا: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: گزارش آخرین ارزیابی‌ها و برآورد میزان خسارت‌های ناشی از سیل اخیر در استان فارس تا پایان هفته آینده تقدیم دولت می‌شود. علیرضا تابش که برای بررسی زیان‌های ناشی از سیل اخیر در فارس به همراه هیئتی از مسئولان بنیاد مسکن به این استان سفر کرده است در بازدید از مناطق سیل زده شهرستان فسا اظهار داشت: واحدهای آسیب دیده در این سیل با سرعت بازسازی خواهد شد و برای انجام این کار وام بلاعوض و تسهیلات به اینگونه واحدها پرداخت می‌شود. 
وی اضافه کرد: گروه هایی از سوی این بنیاد، همه واحدهای آسیب دیده را مورد بررسی قرار داده و برای آنها تشکیل پرونده می‌دهند و پس از آن این واحدها در برنامه بازسازی این نهاد قرار می‌گیرند. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افزود: برای کمک به خسارت دیدگان، وام‌های قرض الحسنه با سود چهار درصد برای ساخت و همچنین وام‌های بلاعوض در نظر گرفته شده است که میزان آن باید در جلسه هیئت دولت بررسی و مصوب شود. این مقام مسئول با بیان اینکه سیل اخیر در مناطق مختلف کشور خسارت‌های بسیاری ایجاد کرده است، گفت: برخی از استان‌ها بیش از سایر مناطق آسیب دیده‌اند و این بنیاد نیز با رعایت اولویت خدمت به مناطق محروم و خدمت در شرایط بحران، می‌کوشد در کوتاه ترین زمان ممکن بخش قابل توجهی از خسارت‌ها را جبران کند. 
تابش اظهار کرد: می‌کوشیم با بسیج امکانات و هماهنگی‌های لازم، تسهیلات ویژه بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی که در این سیل خسارت دیده اند تا پیش از فرا رسیدن نوروز 96 تأمین شود. 
تابش، در ادامه سفر خود به شهرستان فسا از روستای دیندارلو بخش ششده و قره بلاغ این شهرستان نیز دیدن کرد و در مورد جا به جایی این روستا بیان داشت: دانشگاه‌های شیراز و تهران می‌توانند بر روی پروژه تحقیقاتی جا به جایی این روستا مطالعه کنند و بنیاد مسکن، هزینه‌های تحقیقاتی و مطالعاتی آن را تامین خواهد کرد. وی افزود: با استناد به نتایج مطالعات مجامع علمی و دانشگاهی مشخص خواهد شد که کل روستای دیندارلو یا بخش هایی که در معرض رانش زمین قرار دارد و یا بخش هایی که دچار فروچاله شده است، باید جابه جا شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی