[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

یک شرط جدید برای فروش خدمات گردشگری در فضای مجازی، روزنامه شیراز نوین

معاون تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای سازمان توسعه تجارت گفت: اگر متقاضی راه‌اندازی کسب وکار اینترنتی در حوزه خدمات گردشگری مجوز بند (ب) ندارد باید با دارندگان این مجوز قرارداد داشته باشد.
به گزارش خبرنگار مهر، سازمان میراث فرهنگی چندی پیش اقدام به طراحی سامانه‌ای به نام نماد T کرد تا به متقاضیانی که قصد فعالیت در فضای مجازی را دارند مجوز بدهد، اما چندی بعد سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که داشتن نماد اطمینان یا همان نماد E توسط سایت‌های گردشگری کافی است تا در این فضا باقی بمانند. هیئت مقررات‌زدایی نیز در نامه‌ای به سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد دیگر لازم نیست این سازمان به صورت جداگانه نماد T  ارائه کند. به همین دلیل باید برای مسدود شدن سایت این سامانه اقدام شود. 
پس از آن، سازمان میراث فرهنگی و سازمان توسعه تجارت الکترونیک به این نتیجه رسیدند که اگر سازمان میراث فرهنگی فعالیت متقاضی را در عرصه گردشگری تأیید کند، سازمان توسعه تجارت نیز نماد E را در اختیار متقاضی قرار دهد، به شرط آنکه این سایت مجوز بند (ب) را داشته باشد. اما سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد فعالیت برخی از متقاضیانی که مجوز بند (ب) ندارند مورد تأیید سازمان میراث فرهنگی است؛ بنابراین بهتر است معاونت حقوقی ریاست جمهوری مشخص کند بالاخره تأیید صلاحیت فعالیت گردشگری در فضای مجازی به چه صورت باید باشد.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی