[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

بانکدار سابق ترکیه‌ای اتهام دور زدن تحریم‌های ایران را رد کرد، روزنامه شیراز نوین

هاکان آتیلا، معاون سابق بین‌الملل ‌هالک بانک ترکیه با رد اتهام دور زدن تحریم‌های ایران و با ارایه درخواستی به دادگاه عالی آمریکا، خواستار تجدید نظر در رأی صادره از سوی دادگاه نیویورک علیه خود شد.
به گزارش ایسنا‌، روزنامه ترکیه‌ای حریت نوشت: ویکتور روکو، وکیل مدافع‌ هاکان آتیلا در اعتراض به رأی دادگاه نیویورک علیه موکل خود مبنی بر 32‌ماه حبس، در خواست تجدید نظر در خصوص رأی صادره را به دادگاه عالی نیویورک ارائه کرد.
هاکان آتیلا در درخواست تجدید نظر خود اعتراضی به مدت زمان محکومیت ندارد بلکه اتهام «نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران» را نپذیرفته و خواستار رفع این اتهام در صدور رأی شده است.
دادگاه رسیدگی به اتهامات ‌هاکان آتیلا، معاون بین‌الملل سابق‌ هالک بانک ترکیه که در راستای بررسی اتهام دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران با دستگیری رضا ضراب تاجر ایرانی تبار ترکیه‌ای در شهر نیویورک آمریکا آغاز شده بود، اوایل سال جاری میلادی پایان یافت و حکم قضایی معاون بین‌الملل سابق ‌هالک بانک ترکیه با چندین‌بار تعویق سرانجام دو هفته پیش صادر شد.
بر اساس این گزارش اواخر اردیبهشت‌ماه سال جاری، «ریچارد برمن» قاضی پرونده دادگاه نیویورک، با صدور حکمی ‌هاکان آتیلا را به 32‌ماه حبس محکوم و تأکید کرد که 14‌ماه حبس گذرانده شده متهم از زمان دستگیری نیز در این حکم محاسبه خواهد شد و وی باقیمانده دوران حبس خود را در زندان«‌کانکتیکات‌»خواهد گذراند.
وکلای مدافع آتیلا در حین خروج از دادگاه در واکنش به سؤال خبرنگاران، رأی دادگاه را رضایت‌بخش دانستند، اما با وجود این تأکید کردند که درخواست تجدید نظر را نیز به دادگاه ارسال خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی