[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۲
  • دوره جدید

افشاریان به آنها گفته خیالتان راحت، خودم درستش می‌کنم!، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد: بعد از ظهر جمعه در ورزشگاه دستغیب شیراز و از ساعت 14، تیم های قشقایی شیراز و زاگرس یاسوج از سری رقابت های لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور به مصاف هم رفتند. اما حساسیت بالای بازی اتفاقات ناگواری را رقم زد. دلیل اول حساسیت بازی، درگیری‌هایی بود که در بازی رفت دو تیم در یاسوج به وجود آمده بود و دلیل دوم هم رقابت تنگاتنگی که دو تیم برای بقا در جدول مسابقات دارند.
جمعه شب در کانال اطلاع رسانی باشگاه قشقایی فیلمی منتشر شد که در آن مجتبی خجسته، مربی این تیم در حالی که پس از اصابت شیئی به سرش بیهوش شده بود، توسط دیگر اعضای این تیم حدود 50متر روی زمین کشیده شد تا از مهلکه نجات پیدا کند و به بیمارستان منتقل شود. با اینکه نمونه‌های مشابه رفتارهای این چنینی در کشورمان طی سالیان گذشته به دفعات دیده شده، اما باز هم تماشای این صحنه‌ها و شنیدن اخبار آن، عجیب و غریب به نظر می‌رسد. «در شیراز فاجعه رخ داد و اگر بازی ادامه پیدا می‌کرد، اتفاقات بدتری رخ می‌داد» سرمربی زاگرس یاسوج در ادامه می‌گوید: تماشاگران قشقایی قبل از شروع دیدار با ورود به رختکن تیم ما، هم خودم و هم بازیکنانم را مورد ضرب و شتم قرار دادند و باعث رعب و وحشت بازیکنان ما شدند. به هرحال با وساطت نماینده فدراسیون وارد زمین مسابقه شدیم و بازی را آغاز کردیم. دقیقه 30 مسابقه بود که باز هم تماشاگران قشقایی با حمله به تماشاگران ما و بازیکنان باعث وقفه در بازی شدند و 4بازیکن اصلی ما را با سنگ زخمی کردند. در همین حین که داور شرایط را ناامن دید، به سرعت به سمت رختکن رفت و ما نیز بعد از رفتن داور به سمت رختکن خودی رفتیم. با توجه به اینکه امنیت در استادیوم برقرار نبود، داور از ادامه بازی خودداری کرد و مطمئن باشید اگر این بازی ادامه پیدا می‌کرد، اتفاقات وحشتناک تری رخ می‌داد که قابل جبران نبود.
البته در این میان هر کسی مسئله را آن طور که به نفع خودش باشد بازگو می‌کند. معلم سرپرست باشگاه قشقایی در همین ارتباط به شیرازنوین گفت: یکی از اعضای تیم یاسوج، در بازی دور رفت به شدت علیه تیم ما فحاشی کرده بود و در بازی برگشت یکی از هواداران ما او را شناخته بود و گفته بود یادت هست که در بازی رفت چه کارهایی کردی؟ و درگیری به وجود می‌آید ولی نه درون رختکن. من هم از دل او درآوردم و صورتش را بوسیدم و از او عذرخواهی هم کردم. بازی هم آغاز شد و به خوبی و خوشی در حال برگزاری بود که حدود دقیقه 30 دروازه‌بان آنها صحبتی با داور انجام داد و یک نفر از نیمکتشان هم آمد و با داور صحبت کرد و بعد از همین صحبت‌ها تماشاگران با یکدیگر درگیر شدند. سنگ و سنگ پرانی شد و در ادامه نیروهای زیادی از یگان ویژه وارد ورزشگاه شدند. تماشاگران هم آرام شدند و قرار شد بازی پیگیری شود اما آنها دیگر حاضر به ادامه بازی نشدند.
معلم در خصوص مصدومیت مجتبی خجسته گفت: او را از طرف نیمکت تیم زاگرس یاسوج مورد اصابت قرار دادند. در واقع یکی از اعضای همین تیم با سنگ به سر خجسته کوبید و سنگ به گیجگاه او برخورد کرد و باعث بیهوشی وی شد. ایشان سه ساعت بیهوش بود ولی بحمدالله خطر رفع شد و الان حال ایشان خوب است.
سرپرست قشقایی در پاسخ به این سؤال که چه تصمیمی را از سوی فدراسیون فوتبال پیش بینی می‌کند، گفت: گزارش ناظر داوری و داور مسابقه ارسال شده است. ایشان به مسئولان تیم یاسوجی گفتند که امنیت برقرار است و بیایید بازی را ادامه دهید. هر زمانی که کوچک ترین اتفاقی به وجود آمد، سوت پایان را می‌زنیم و بازی را تعطیل می‌کنیم. اما آنها قبول نکردند. از خدا می خواستند که بازی تعطیل شود.
معلم در پایان به نکته جالبی اشاره می‌کند: آقای خداداد افشاریان که علاقه‌مندی زیادش به تیم‌های یاسوجی را بارها عنوان کرده است، طی روزهای اخیر به آنها گفته خیالتان راحت باشد؛ من با فدراسیون فوتبال رایزنی می‌کنم و نتیجه را به نفع شما خواهم گرفت! در بازی رفت هم ایشان به عنوان یک یاسوجی ناظر داوری بازی بود که این موضوع با اعتراض ما هم مواجه شد. اینجا هم به آنها گفته که خیالتان راحت باشد، خودم درستش می‌کنم!
در همین ارتباط، نجف پور مدیرعامل باشگاه قشقایی گفت: این بازی به هر صورت که بود به کمیته انضباطی می‌رود و راجع به آن تصمیم گیری می‌شود اما انتقاد اصلی من به اتفاقات بعد از این بازی است و ورود خداداد افشاریان به اتفاقات این بازی و اعمال نفوذ او می‌باشد. اینکه آقای خداداد افشاریان از موضع ارتباط با مسئولان سازمان لیگ و کمیته داوران می‌گوید بسیار جالب است. ایشان حتی در گروه هواداران یاسوجی می‌گوید که با ناظر بازی و داور مسابقه دوست می‌باشد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و قول می‌دهد که حق تیم یاسوج را بگیرد که واقعاً جای تأسف دارد که ایشان خودشان قبلاً قاضی مسابقات فوتبال بوده اند و باید اصل بی طرفی را رعایت کنند.به واقع چرا در اکثر بازی‌هایی که در یاسوج برگزار می‌شود آقای افشاریان باید ناظر داوری باشد؟ اما سؤال مهم اینکه آیا آقای افشاریان وکیل رسمی باشگاه زاگرس یاسوج است یا از این تیم وکالت دارد؟ اگر ایشان نه وکیل این تیم است و نه وکالت دارد، آیا ایشان به عنوان یک شهروند می‌تواند بگوید که با داوران و ناظر بازی در ارتباط است و حق زاگرس یاسوج را می‌گیرد؟ این چیزها من را آزرده خاطر می‌کند. به نظرم شاید به خاطر همین رفتارهاست که می‌گویند فوتبال پاک نیست.
باید دید تصمیم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در این خصوص چه خواهد بود. تصمیمی که از یک جهت و در یک صورت بسیار حائز اهمیت خواهد بود. با توجه به این که با وجود رسیدن به هفته‌های پایانی، هنوز مشخص نیست که از این گروه چند تیم به رقابت‌های دسته سوم سقوط خواهد کرد، سه امتیاز این بازی همچنان برای این دو تیم نقش حیاتی خواهد داشت. با توجه به کناره گیری تیم شهرباران تهران، معلوم نیست که از این گروه به جز شهر باران دو تیم سقوط می‌کند یا سه تیم و اگر قرار باشد سه تیم سقوط کند، قشقایی هم در منطقه سقوط قرار دارد و سه امتیاز این بازی آن هم با یکی از رقبای مستقیمش، اهمیت فراوانی خواهد داشت و حتی اگر قرار بر سقوط دو تیم باشد هم این سه امتیاز در تضمین بقای قشقایی در رقابت‌های لیگ دو، نقش اساسی خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی