[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

پرداخت بیش از ۴۸‌میلیون فقره خسارت از سوی صنعت بیمه، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل بیمه مرکزی: در سال 96 میزن حق بیمه تولیدی 33هزار و 590‌میلیارد تومان و میزان خسارت پرداختی 21‌هزار و 120‌میلیارد تومان بوده است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ‌بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی با اشاره به گزارش آمار (اولیه) عملکرد صنعت بیمه در سال ۱۳۹۶ اظهارداشت: مبلغ حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی صنعت بیمه در سال ۹۶ به ترتیب در حدود 335.9 و 211.2‌هزار میلیارد ریال است.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود:  رشد حق بیمه تولیدی و رشد خسارت پرداختی (نسبت به سال گذشته) به ترتیب 21.1 و 16.4‌درصد است. نسبت خسارت بازار با 2.5‌واحد کاهش (در مقایسه با سال قبل) به 62.9‌درصد رسیده است و در حدود 61‌میلیون بیمه نامه صادر و حدود 48.1‌میلیون فقره خسارت پرداخت شده است.
وی از افزایش تعداد بیمه نامه‌های صادره و تعداد موارد خسارت پرداختی خبر داد و گفت: این تعداد به ترتیب 11.9‌درصد و 51.1درصد بیشتر از سال گذشته بوده است و سهم بخش غیردولتی از حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی صنعت بیمه به ترتیب 67.8‌درصد و 58.8‌درصد است.
همتی در خصوص سهم رشته‌هایی که از پرتفوی بالایی در صنعت بیمه برخوردارند گفت: سهم ۳‌رشته بیمه شخص ثالث و مازاد، درمان و زندگی به ترتیب 37.4، 23.3 و 14.4‌درصد از پرتفوی حق بیمه تولیدی در بازار است. همچنین سهم بیمه‌های غیراجباری (کل رشته‌های بیمه به‌جز شخص ثالث و حوادث راننده) از حق بیمه تولیدی بازار بیمه به 57.5‌درصد رسید.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: تعداد ۹‌شرکت‌ بیمه ایران، آسیا، دانا، دی، البرز، پارسیان پاسارگاد، معلم و کوثر (هر یک دارای سهم بالاتر از ۳‌درصد)، در مجموع ۸۱‌درصد از حق بیمه تولیدی بازار را به خود اختصاص داده اند و ۱۹‌درصد باقی مانده بین ۲۰شرکت دیگر توزیع شده است.
وی همچنین با اشاره به بهبود شاخص هرفیندال گفت: انحصار بازار بیمه بر اساس شاخص هرفیندال- هیرشمن معادل ۱۴۰۴واحد است که در مقایسه با سال قبل ۳۶۲‌واحد (معادل 20.5‌درصد) کمتر شده و بهبود یافته است.
رئیس شورای عالی بیمه در پایان گفت: شاخص حق بیمه سرانه طی این سال به حدود 4.2‌میلیون ریال می‌رسد که در مقایسه با سال گذشته 18.4‌درصد رشد داشته است و پیش‌بینی می‌شود شاخص ضریب نفوذ بیمه در سال‌۱۳۹۶ حداقل به 2.3‌درصد برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی