[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۰
  • دوره جدید

دستور رهبری در چارچوب برجام است، روزنامه شیراز نوین

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در‌خصوص واکنش برخی جریان‌های داخلی به عهدشکنی آمریکا در برجام گفت: امام فرمودند آمریکا، مثل حیوان سبوع (درنده) است. اگر فرار کنی تعقیبت می‌کند اگر به او حمله کنی عقب می‌نشیند. الآن آمریکا موضع تهاجمی ‌گرفته است. ما اگر کوتاه بیاییم یقیناً همه خطوط قرمز ما را پشت سر خواهد گذاشت. وی در‌خصوص ضرورت انسجام در شرایط فعلی گفت: اگر ما بیاستیم، مقاومت کنیم و به او حمله کنیم یقیناً عقب خواهد نشست. این اتفاقی است که طی این دوره ۳۹‌ساله مکررا رخ داده است. 
مصباحی‌مقدم با اشاره به فرمان رهبری برای آمادگی زیرساخت‌های تولید ۱۹۰‌هزار سو هسته‌ای در چارچوب برجام گفت: با توجه به این ویژگی‌های آمریکا رهبری دستور راه‌اندازی فعالیت‌های هسته‌ای را تا غنی‌سازی اورانیوم ۱۹۰‌هزار سو دادند. 
وی تأکید کرد: این اقدام فعلاً در چارچوب برجام است و فرض بر‌این است که اگر اروپایی‌ها جدی پای معرکه بیایند و بپذیرند که از برجام حمایت عملی کنند، منافعی که برای ما از ناحیه برجام تأمین می‌شود‌. این منافع به طور عمده به سبب مسأله تحریم‌ها زیر سؤال خواهد رفت. البته نه تحریم‌های خاص آمریکا بلکه تحریم‌هایی که آمریکا می‌خواهد از طرق مختلف توسط کشورهای دیگر بر ما اعمال کند. 
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز افزود: اگر اروپایی‌ها جلوی این تحریم‌ها را بگیرند اقدام شایسته و خوبی است و اگر نه ما باید حتماً تأکید بلیغمان بر ذاتیات و امکانات داخلی باشد. اگر به اینها توجه کنیم باز هم می‌توانیم مقاومت کنیم. 
وی در خصوص حمله به دولت به بهانه بدعهدی آمریکا گفت: ما باید تابع رهبری باشیم. فرمودند به آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، نپردازید. به این معنا که اینها را بزرگ نکنیم که منشأ دو دستگی در کشور باشد. وحدت و صدای واحد از ایران بلند شدن باعث می‌شود دشمنان هم بفهمند ایران یکپارچه و متحد است

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی