[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۸
  • دوره جدید

شمخانی: آمریکا به پایان راه رسیده است، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: دبیر شورای عالی امنیت مالی با اشاره اعتراف‌های رئیس جمهوری آمریکا گفت: این سخنان نشان می‌دهد که آمریکا به پایان راه رسیده است.
 امیر دریادار علی شمخانی دیروز دوشنبه در بازدید از بزرگترین کارخانه تولید ماکارونی وتنها پالایشگاه غلات کشور در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز افزود: امروز تغییر محتوایی در ادبیات مسئولان جدید و قدیم آمریکا نسبت به جهان ایجاد نشده و طیف ها و چهره‌های مختلف این کشور همواره رویکرد ستیزه جویانه ای نسبت به کشورهای مستقل دارند. 
وی افزود: البته اعترافات مبتنی بر واقعیت رئیس جمهور امریکا در خصوص وضعیت آشفته غرب و آمریکا موضوع جدیدی است که قبلاً شاهد بیان آن از سوی سردمداران آمریکا نبودیم. 
شمخانی گفت: این اظهارات نشان می‌دهد که تلاش آمریکا برای بزک نشان دادن چهره خود به پایان رسیده و اوضاع آشفته و نابسامان این کشور را نشان می‌دهد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور تاکید کرد: اگرچه قضاوت قطعی در خصوص عملکرد هیئت حاکمه جدید امریکا زود است لیکن روند فعلی نشان می‌دهد که در دوره جدید نیز تغییری در وضعیت آشفته این کشور ایجاد نخواهد شد.
شمخانی هدف از این بازدید را توجه به توسعه صنعت غذا، بیان کرد و تقویت تولید داخلی با محوریت بخش خصوصی و خروج از رکود را 2 اولویت مهم در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای حفظ و بقای خود در برابر هجمه وسیع و سنگین نظام سلطه و همزمان به منظور تحقق اهداف و آرمان‌های خود باید به طور پیوسته و پرشتاب بر توانمندی ها و قابلیت‌های خود به ویژه در حوزه‌های مختلف اقتصادی بیفزاید.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: کسب اقتدار ملی در گرو تحکیم ساخت درونی قدرت ملی است که با شکوفایی استعداد‌های درونی و با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی نظام محقق می‌شود.
شمخانی با بیان اینکه حوزه اقتصاد مهمترین و تأثیرگذارترین حوزه حیات اجتماعی است که نقشی ویژه و رو به گسترشی در ایجاد امنیت در سطوح ملی و بین المللی کشورها و پایداری آن دارد، خاطر نشان کرد: امنیت اقتصادی موجب بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در کشور می‌شود.
وی نقش صنعتگران و تولیدکنندگان را دارای اهمیت ویژه برای استحکام بخشی به زیرساخت‌های اقتصادی کشور دانست و افزود: با وجود ظرفیت‌های بی بدیلی مانند نیروی انسانی ماهر و نخبه، فرهنگ و تمدن غنی و در اختیار داشتن مواد اولیه مورد نیاز برای تولید، مانعی در برابر پیشرفت و رونق اقتصادی به جز اقدامات مخرب نفوذی‌های اقتصادی و دشمنان ملت برای کاستن از اراده ملی در این بخش وجود ندارد. 
شمخانی گفت: دولت با همکاری تمام بخش ها در تلاش است تا مشکلات و موانع موجود را از سر راه برداشته و زمینه‌های افزایش اشتغال و رونق را فراهم نماید.
وی افزود: بخش خصوصی نیز با بهره گیری از تولیدات دانش بنیان و گسترش تحقیق و توسعه می‌تواند ظرفیت‌های جدیدی خلق و کارامدی و اثربخشی خود را توسعه دهد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بازدید خود از برخی کارخانه‌های استان البرز تصریح کرد: کیفیت محصولات ایرانی در تراز رقابت با برندهای جهانی است و از این حیث دولت و مجموعه بخش خصوصی می‌بایست تسهیلات لازم را به منظور افزایش صادرات و کسب سهم بیشتری از بازارهای منطقه و جهانی فراهم نمایند.
وی با بیان اهمیت تأمین امنیت غذایی و تولید محصولات سالم برای جامعه با توجه به آسیب‌های محصولات تراریخته وارداتی خاطر نشان کرد: استفاده از فناوری‌های روز و مواد سالم مزیت صنایع غذایی داخلی است. 
دریابان شمخانی گفت : اعتماد حاکمیت به بخش خصوصی و بسترسازی برای شکوفایی ظرفیت ها و رفع موانع، منجر به توسعه و ایجاد رفاه برای جامعه خواهد شد.
وی گفت: ما باید همگام با همتی که در دفاع از امنیت کشور معطوف می‌نماییم در اقتصاد و تولید نیز پیشگام باشیم.
شمخانی در پایان از تلاش ها و زحمات مجموعه مدیران و کارکنان سختکوش بخش های تولیدی وصنعتی تقدیر به عمل آورد. 
در ادامه مرتضی سلطانی رئیس هیئت مدیره تنها پالایشگاه غلات کشور با ابراز خرسندی از حمایت ها و پشتیبانی نظام وحوزه امنیت غذایی واجرایی کشور از تولید کننده گفت: ما موظفیم در مقابل این دلگرمی که مسئولان برای ما ایجاد کرده اند با تولید بهینه و مطلوب و حمایت از حق و حقوق کارگران ادای دین نماییم.
وی گفت: وقتی درست در حوزه تولید کار کنیم، نظام، امنیت و مسئولان کشور پشت سر ما هستند و کمک می‌کنند. 
رئیس هیئت مدیره نخستین پالایشگاه غلات کشور گفت: مزیت کشور ایران صنایع تبدیلی است که هم می‌تواند ارزش افزوده ایجادکند و هم باعث ارزآوری برای کشور باشد. 
سلطانی افزود برای اولین بار‌های فروکتوز آنزیمی 55 را به لحاظ دانش فنی بسیار بالا این توسط گروه دانش بنیان زر بومی سازی و تولید شده که هم در داخل و خارج از استقبال خوبی برخوردار شده است .
وی با اشاره به اینکه محصولات ما با کیفیت بالا و قابل رقابت با محصولات خارجی است افزود: در زمان کوتاه بهره برداری از کارخانه موفق به صادرات به کشورهای مختلف شده ایم. مدیر هلدینگ پالایشگاه غلات کشور با بیان اینکه صادرات این محصول جایگزین مناسبی به جای صادرات نفت خواهد بود و یک مدل دلگرم کننده در این بخش است افزود: یک اشتغال پایدار و مویرگی در سراسر کشور نیز ایجاد خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی