[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

بزرگراه گلبهار زمینه‌ساز توسعه گردشگری جنوب شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، ساخت بزرگراه گلبهار در کنار رودخانه چنارراهدار را موجب اصلاح این رودخانه و تبدیل منطقه به یک محور گردشگری عنوان کرد.
مهندس حسین آرگیو در حاشیه بازدید فرماندهان آجا از اراضی توسعه جنوب شیراز، با بیان اینکه بزرگراه گلبهار در جنوب رودخانه چنارراهدار در منطقه9 شهرداری شیراز ساخته می‌شود، گفت: طراحی این بزرگراه با نگاهی آینده‌نگرانه برای استفاده تمامی‌ شهروندان خواهد بود.
وی این نگاه را در کنار ساخت بزرگراه، توسعه فضای سبز و بهره‌گیری شهروندان از ارتفاعات مناسب و امکانات تفرجگاهی آتی‌الاحداث در این منطقه از شیراز ارزیابی کرد.
معاون شهردار شیراز بر تعیین تکلیف اراضی ارتش و نیز حفظ یکپارچگی در این زمین‌ها در راستای بهره‌برداری راهبردی این نیرو تأکید کرد و افزود: ساخت بزرگراه گلبهار برای رونق جنوب شهر شیراز الزامی ‌است. وی با اشاره به ساخت تقاطع غیر همسطح شهید رودکی و بزرگراه مهدیه و اتصال به بزرگراه توسعه جنوب (گلبهار) با احداث تقاطع غیر همسطح 
مهدیه-امیرکبیر گفت: این بزرگراه رینگ شهری را در جنوب شیراز تکمیل می‌کند. مهندس آرگیو با بیان اینکه پروژه‌های شهرداری براساس طرح جامع و تفصیلی کلانشهر شیراز ساخته می‌شود خاطرنشان ساخت: هرگونه همکاری از سوی شهرداری شیراز برای توسعه این کلانشهر با ارتش و دیگر دستگاه‌های دخیل در مدیریت شهری صورت می‌گیرد.
گفتنی است این بازدید با حضور امیر ارجمندی معاون مهندسی نیروی زمینی ارتش، امیر جمشیدی، فرمانده ارشد آجا در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.
بزرگراه گلبهار در حاشیه جنوبی رودخانه چنارراهدار به طول 8کیلومتر و عرض 60متر از اراضی ارتش عبور می‌کند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی