[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

اختصاص اعتبار لازم به پایگاه قهرمانی و مرکز استعدادیابی فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر استعدادیابی و توسعه ورزش قهرمانی عنوان کرد

اختصاص اعتبار لازم به پایگاه قهرمانی و مرکز استعدادیابی فارس
مدیرکل دفتر استعدادیابی و توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت‌: اعتبارات لازم تا پایان سال به پایگاه قهرمانی و استعدادیابی و قابلیت‌های جسمانی استان فارس اختصاص می‌یابد
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان فارس‌: دکتر رامین طباطبایی، چهارشنبه در مراسم افتتاح و بهره برداری از این مرکز با اشاره به تحلیل حضور ورزشکاران ایران در مسابقات آسیایی و جهانی گفت: نتیجه این بررسی‌ها نشان می‌داد که ما نوسانات زیادی در دوره‌های مختلف و مدال آوری داشتیم .
وی بیان کرد: نتیجه نشان داد ما در بحث استعدادیابی و نخبه پروری به صورت گلخانه‌ای یا گلدانی رفتار کرده بودیم؛ به این صورت که فقط چند قهرمان را که توانمندی خوبی داشتند به طور تصادفی شناسایی کردیم و آنها را در جهت قهرمانی پرورش دادیم که در نهایت جایگزین برای آنان وجود نداشت.
طباطبایی افزود: هدف ما از راه اندازی این پایگاه‌ها، داشتن مراکزی تخصصی و علمی برای کشف استعدادها‌، افزایش قابلیت‌های جسمی ورزشکاران‌، آموزش دوره‌های مختلف مدیریتی و مربیگری‌، مرکز سنجش و پایش و نخبه پروری بر اساس طرح آمایش و اولویت‌ها در استان‌هاست تا در نهایت بتوانیم نوسانات مدال آوری‌یمان را در مسابقات جهانی کاهش دهیم و در رتبه‌های بهتری در المپیک و بازی‌های آسیایی قرار گیریم.
وی درباره برگزاری جشنواره‌های استعدادیابی ورزشی در استان‌های کشور نیز گفت: این مسابقات نویدی برای توسعه ورزش و نهادینه کردن فرهنگ ورزش و اخلاق پهلوانی در بین بازیکنان و خانواده‌های آنهاست و باید از این فرصت‌ها به نحو مطلوب استفاده کرد.
تداوم طرح‌های استعدادیابی ورزشی در استان فارس
سید اسلام موسوی معاون توسعه امور ورزش اداره کل نیز در این مراسم اظهار داشت‌: استعدادیابی کار ارزشمندی است که می‌تواند پشتوانه‌ای برای تیم‌های ملی در آینده باشد و امیدواریم ناقص نماند و فراگیر شود.
وی با اشاره به اینکه استان فارس در سطح کشور در رده بالایی قرار دارد افزود: در سال گذشته اداره کل ورزش و جوانان فارس در بسیار از حوزه‌ها و به ویژه در حوزه آموزش مقام سوم را کسب کرد و در اجرای برنامه راهبردی که از طرف وزارت ورزش به استان‌ها ابلاغ می‌شود یکی از استان‌های برتر هستیم.
موسوی همچنین یاد آور شد: استان فارس 50 هیئت ورزشی، 630 باشگاه ورزشی‌، 27 خانه اختصاصی ورزشی دارد که ما قصد داریم این خانه‌های اختصاصی را ارتقاء دهیم و امکانات و تجهیزات بیشتری در صورت تأمین اعتبار مالی، به آنها اختصاص دهیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی