[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

سرطان‌زا بودن محصولات بابابستنی شایعه است، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به انتشار شایعه‌ای در فضای مجازی، به نقل از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر سرطان‌زا بودن محصولات یکی از فروشگاه‌های بستنی و لزوم مراجعه مردم برای انجام آزمایش، گفت: دانشگاه علوم پزشکی تا کنون هیچ خبری در این زمینه منتشر نکرده و این خبر جعلی است. به گزارش «وب دا» در شیراز، دکتر عبدالرسول همتی افزود: تمامی‌اقدامات بهداشتی در برخورد با مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، براساس قانون اصلاح ماده 13 مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و شیوه‌نامه‌های مربوط به آن، اجرا می‌شود.
او با بیان اینکه در روزهای اخیر نیز تعدادی از واحدهای صنفی، به دلیل تخلف بهداشتی، با مراجعه بازرسان، تعطیل شده‌اند، ادامه داد: در بازرسی‌های کارشناسان، از برخی محصولات این واحدها نیز نمونه‌برداری انجام شده که با استاندارهای بهداشتی، مطابقت لازم را نداشته است. معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به روند جاری صدور اخطار و تعطیلی مراکزی که بهداشت را در تهیه و توزیع مواد غذایی رعایت نمی‌کنند، افزود: این مراکز به دلیل مشکلات بهداشتی، به مراجع قضایی معرفی شده و در صورت تکرار تخلف، تعطیل می‌شوند، اما پس‌از رفع مشکلات و نواقص و رعایت استانداردهای لازم، بازگشایی شده و مجوز ادامه فعالیت آن‌ها صادر می‌شود. این مقام مسئول در ادامه گفت: در سال گذشته، در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، 842واحد صنفی به مراجع قضایی معرفی شده که 352مورد به دلیل بی‌توجهی به اخطارها، تعطیل شده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم استان فارس خواست تا در کنار نظارت‌های بازرسان بهداشتی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را برای پیگیری، با کارشناسان سامانه تلفنی 190 که به‌صورت شبانه‌روزی فعال است، در میان بگذارند. دکتر همتی از عموم کاربران فضای مجازی همچنین خواست تا اخبار حیطه سلامت را تنها از منابع رسمی‌ پایگاه اینترنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نشانی www.sums.ac.irو یا کانال‌های مجازی معرفی شده در این پایگاه، دنبال کرده و در این زمینه از انتشار و توجه به شایعاتی که از منابع نامشخص دریافت می‌شود، پرهیز کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی