[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

توافق برای توسعه تعاونی‌های صنعتی، روزنامه شیراز نوین

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار فارس توافق‌نامه دوجانبه همکاری بین شرکت شهرک‌های صنعتی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی ‌شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، در آیین امضای این توافق‌نامه که با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزارشد برگسترش همکاری‌ها  به‌منظور تقویت و توسعه تعاونی‌های صنعتی و نیز ارتقای آموزش‌ها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار در شهرک‌های صنعتی تأکید شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این مراسم  با اشاره‌به فعالیت افزون بر 33هزار نفر در قالب 2800واحد صنعتی، تولیدی و صنفی و خدماتی در 61شهرک صنعتی در استان فارس گفت: براساس این توافق‌نامه از ظرفیت‌های موجود در شهرک‌های صنعتی فارس درراستای افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد استان استفاده می‌شود.
احد فتوحی ارتقای رقابت‌پذیری شرکت‌های تعاونی صنعتی کوچک،   افزایش سطح اشتغال مولد در شرکت‌های تعاونی صنعتی کوچک، حمایت از شکل‌گیری، تقویت و توسعه تعاونی‌ها ذیل خوشه‌های صنعتی و فراهم کردن بستر مناسب سرمایه‌گذاری و حمایت از اجرای طرح‌های تعاونی صنعتی کوچک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فارس را از دیگر اهداف این توافق‌نامه اعلام کرد و گفت: فراهم کردن بستر مناسب سرمایه‌گذاری و حمایت از اجرای طرح‌های تعاونی صنعتی کوچک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فارس و نیز بهره‌گیری از حمایت‌های قانونی بخش تعاون جهت کاهش تصدی‌گری دولتی و برون‌سپاری مدیریت و اداره امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه محسوب می‌شود.
وی با اشاره به لزوم فراهم کردن  بستر لازم برای  افزایش سرمایه‌گذاری بخش تعاون در صنایع کوچک و شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس از  اعمال حداکثری مشوق‌های قانونی برای سرمایه‌گذاران بخش تعاون خبر داد و گفت: پرداخت نقدی مبلغ  واگذاری زمین برای بخش تعاون از کاهش 10درصدی برخوردار خواهد بود و این مبلغ به اقساط افزوده می‌شود.
فتوحی در ادامه با بیان اینکه بر اساس این توافق‌نامه تعاونی‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی  در برخورداری از منابع، مشوق‌ها و کمک‌های مالی دولتی از اولویت برخوردار خواهند شد گفت: بخشی از ظرفیت شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز نیز به واحدهای تعاونی دانش‌بنیان اختصاص می‌یابد.
وی، اولویت در واگذاری امکانات، زمین، منابع، تسهیلات و حمایت‌های معمول از صنایع کوچک و طرح‌های تعاونی واجد شرایط و تسهیل در واگذاری زمین به شرکت‌های تعاونی و نیز حمایت حداکثری از تعاونی‌های عضو خوشه‌های صنعتی و کنسرسیوم‌های صادراتی را از دیگر مفاد مهم این توافق‌نامه اعلام کرد.
فتوحی در ادامه بر لزوم انجام همکاری‌های مشترک با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت شناسایی طرح‌های محوری برای گسترش صنایع کوچک و نیز کمک به توانمندسازی واحد‌های صنعتی با ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی و کاهش حوادث ناشی از کار تأکید کرد و گفت: برنامه‌ریزی مناسبی برای ارتقای فرهنگ ایمنی و بهداشت کار در صنایع مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه موجود با هدف کاهش حوادث ناشی از کار و بهبود شرایط کار کارگران و نیز افزایش بهره‌وری کارگاه‌ها و شرکت‌های مستقر درشهرک‌ها و نواحی صنعتی انجام خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: براساس این توافق‌نامه در اعطای تسهیلات، تعاونی‌های صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس از اولویت برخوردار خواهند بود.
سهراب مختاری با بیان اینکه حمایت از تشکیل و تقویت تعاونی‌های مرتبط باخوشه‌های صنعتی، حمایت از نوسازی، بازسازی و ارتقای تکنولوژی شرکت‌های تعاونی صنایع کوچک، پیش‌بینی و پیگیری تخصیص اعتبارات و تسهیلات به طرح‌های ایجادی، تکمیلی و توسعه‌ای شرکت‌های تعاونی صنایع کوچک و ارتقای دانش فنی مدیران شرکت‌های صنعتی کوچک از طریق ارائه آموزش‌های فنی، تخصصی و مهارتی به مدیران و اعضای آنها از دیگر مفاد این توافق‌نامه است گفت: از تشکیل و توسعه شرکت‌های تعاونی در زمینه صنایع نوین و دانش‌بنیان و استقرار در شهرک‌های تخصصی و فناوری نیز حمایت می‌شود.
وی همچنین براستفاده از ظرفیت‌های بانک توسعه و تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون برای تأمین ضمانت بانکی طرح‌های سرمایه‌گذاری و منابع مالی مورد نیاز شرکت‌های تعاونی صنعتی کوچک زودبازده مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس تأکید کرد و گفت: همکاری‌های مشترکی با شرکت شهرک‌های صنعتی برای شناسایی طرح‌های محوری گسترش شرکت‌های تعاونی صنایع کوچک انجام می‌شود. مختاری در ادامه برحمایت از ایجاد و تقویت تشکل‌ها و اتحادیه‌های تعاونی و شرکت‌های تعاونی‌های تأمین نیاز تولیدکنندگان جهت تأمین نهاده‌های تولید و بازاریابی و فروش محصولات صنایع کوچک استان تأکید کرد و گفت: براساس این توافق‌نامه، همکاری مشترکی برای ایجاد تعاونی‌های تکمیل‌کننده توسعه خوشه‌های صنعتی فارس انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی