[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

شاگردان کولاکوویچ بهترین تیم آسیایی، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی ایران، لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸ را با پیروزی مقابل آلمان به پایان برد. به گزارش تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در پانزدهمین و آخرین بازی خود در لیگ ملت‌های والیبال 2018 که در سالن مملو از جمعیت آزادی تهران برگزار شد با نتیجه 3 بر 2 مقابل آلمان به پیروزی رسید.
ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران برای شروع بازی از ترکیب بازی گذشته یعنی سعید معروف، صابر کاظمی، میلاد عبادی‌پور، شریفی، سامان فائزی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد. در جایگاه ویژه هم علاوه بر احمد ضیایی، رئیس فدراسیون والیبال و محمدرضا داروزنی، رئیس پیشین این فدراسیون و معاون توسعه ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و شاهرخ شهنازی، دبیر این کمیته در کنار نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز حضور داشتند. 
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان نیز در اواخر ست سوم به جمع هواداران حاضر در سالن اضافه شد.
ست نخست را بازیکنان ایران، جنگنده شروع کردند و با اشتباهات کمتر نسبت به حریف، تیم برتر میدان بودند. بازیکنان ایران در پایان این ست 13 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از دفاع روی تور و 9 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در حالی که تنها 3 امتیاز از اشتباهات ایران، نصیب ژرمن‌ها شد. نتیجه ست نخست 25 بر 20 به سود ایران بود. ست دوم، جریان کاملاً متفاوتی با ست نخست داشت. دفاع روی تور تیم آلمان به‌طرز محسوسی با شناخت مهاجم اصلی ایران، بهتر شد و از طرف دیگر، بازیکنان ایران 14 امتیاز به خاطر اشتباهات خود به حریف اروپایی تقدیم کردند. نتیجه این ست 23 بر 25 به سود آلمان بود.
بازیکنان ایران در ست سوم باز هم با تمرکز روی بازی خود و حمایت تماشاگران از اشتباهات خود کم کردند و توانستند از همان ابتدای ست بر حریف برتری داشته باشند. نتیجه این ست 25 بر 22 به نفع شاگردان کولاکوویچ بود. بازی در ست چهارم نیز بسیار نزدیک دنبال شد. درخشش سعید معروف در بازی‌سازی و توپ‌گیری در این ست فوق‌العاده بود. ضمن اینکه بار خط حمله ایران بر دوش 2دریافت‌کننده ایران یعنی عبادی‌پور و شریفی بود. با این حال نتیجه ست 22 بر 25 به نفع آلمان ثبت شد تا تکلیف برنده این بازی در ست پنجم مشخص شود. قبول شکست برای بازیکنان ایران با وجود حمایت پرشور تماشاگران حاضر در سالن، بسیار سخت بود. آنها در ست پنجم با تکیه بر بازی‌سازی سعید معروف و تجربه بازیکنی مثل میلاد عبادی‌پور با نتیجه 15 بر 11 برنده شدند تا لیگ ملت‌های والیبال را با 3 پیروزی متوالی تمام کرده باشند.
تیم ایران با ثبت این نتیجه با 7پیروزی و 8شکست و با 21 امتیاز، پایین‌تر از آلمان در جایگاه دهم جدول جای گرفت و بهترین عملکرد را در بین تیم‌های آسیایی داشت. تورنمنت بعدی پیش روی تیم ملی ایران،‌ بازی‌های آسیایی جاکارتا (تیم ملی ب) و مسابقات قهرمانی جهان در بلغارستان و ایتالیاست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی