[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

هر چهار تیم شایسته صعود بودند، روزنامه شیراز نوین

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید مهم‌ترین دستاورد ایران از جام جهانی روسیه کسب خودباوری در بازی با تیم‌های بزرگ دنیا است. به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران در آخرین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با حساب یک بر یک مقابل پرتغال متوقف شد و با ۴‌امتیاز از رسیدن به مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها بازماند. ایران با وجود ناکامی ‌در رسیدن به دور حذفی، توانست بهترین نتایج خود در ادوار جام جهانی را کسب کند.
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای ایران با ۴‌امتیاز اظهار کرد: جام برای ما تمام شد ولی نتایج خیلی خوبی داشتیم. نه این که مقابل پرتغال مساوی کرده باشیم و به اسپانیا هم با یک گل شکست بخوریم بلکه از نظر فوتبالی خودمان را باور کردیم. ما فهمیدیم می‌توانیم مقابل قوی‌ترین تیم‌های اروپا بازی کنیم و هیچ کم و کسری نداریم. این یک خودباوری بود. روح بزرگ شدن را در تک تک بازیکنان دیدیم.
او تأکید کرد: جدا از این‌که چهار امتیاز کسب کردیم و بهترین نتایج تاریخ را گرفتیم، پا را فراتر از فوتبال آسیا گذاشتیم و دست‌مان را به سمت فوتبال اروپا دراز کردیم. این یک موفقیت بزرگ برای فوتبال ما است.
سرمربی پیشین تیم ملی ایران با اشاره به گروه مرگ مسابقات گفت: ما رفته رفته جایگاه واقعی خودمان را در دنیا پیدا می‌کنیم. مقابل قهرمان اروپا مساوی می‌کنیم و این تیم را تحت تأثیر قرار می‌دهیم. در همین بازی‌ها همه از مراکش غافل بودند. مراکش تیم قوی و خوبی بود و فوتبال خوبی بازی کرد. اگر این چهار تیم در گروه دیگری بودند، می‌توانستند به دور دوم صعود کنند.
مهاجرانی هم‌چنین با اشاره به خودباوری بازیکنان مقابل تیم ملی پرتغال افزود: بازیکنان ایران دلهره و اضطراب نداشتند و ثابت کردند اسامی ‌فوتبال بازی نمی‌کنند. هر‌کدام از بازیکنان ما، ستاره‌های بزرگ اروپا مانند اسپانیا و پرتغال را مهار کردند و در حمله شرکت کردند. مهم‌ترین دستاورد ما خودباوری فوتبال ایران برای بازی با تیم‌های بزرگ دنیا است. بازیکنان ما خیلی هم متأثر بودند که با پرتغال مساوی کردند.
این پیشکسوت فوتبال ایران با بیان این‌که هیچ‌کسی بیش‌تر از کی‌روش پرتغال را نمی‌شناسد گفت: کسی پرتغال را به اندازه کی‌روش نمی‌شناسند. او وضعیت بازیکنان این تیم را می‌داند. این امتیاز مثبتی برای ما بود. نباید شانس طارمی ‌را فراموش نکنیم. اگر طارمی‌ گل زده بود به دور دوم هم می‌رفتیم و سرگروه می‌شدیم. حوادث بازی پیش‌بینی نشده است. البته آن‌ها هم متقابلاً موقعیت‌هایی داشتند اما ما هم شایسته پیروزی بودیم.
او ادامه داد: همه از سردار آزمون ایراد می‌گرفتند اما او بود که زمینه‌ساز پنالتی به نفع ایران شد. او توانست نیمی ‌از توپ‌های هوایی را بزند. کل تیم ما خوب بازی کرد.
مهاجرانی درباره پیشنهاد فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد کی‌روش نیز گفت: ما در هفت سال گذشته نتوانستیم از اطلاعات کی‌روش استفاده کنیم. خود من در کنار چندین مربی خارجی نشستم تا سرمربی تیم ملی شدم و تیم به جام جهانی رفت. ما با کی‌روش دستاوردهای زیادی در مسابقات داشتیم اما برای آینده چیزی برداشت نکردیم. اگر کی‌روش در ایران ماند، باید دو، سه مربی جوان و خوش آتیه را کنار دست او بگذاریم تا مربیگری را از کی‌روش یاد بگیرند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی