[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۰
  • دوره جدید

صعود شهداء گراش به نیمه‌نهایی، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش: مرحله گروهی مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های استان فارس روز دوشنبه با برگزاری آخرین بازی به پایان رسید و تیم شهداء گراش هم به جمع سه تیم دیگر صعود کننده به مرحله نیمه نهایی اضافه شد و میلاد فسا هم با رفتن به رتبه آخر جدول به مسابقات دسته یک سقوط کرد.
مسابقات هفته چهاردهم مرحله گروهی، جمعه هفته گذشته با برگزاری 4دیدار به انجام رسید و تیم‌های شهرداری شیراز و پیام نور مرودشت هم به مرحله نیمه نهایی صعود کردند. تیم نبرد داراب هم پیش‌تر صعود خود را قطعی کرده بود. اما بازی حساس نمایندگان گراش و استهبان بخاطر نامساعد بودن شرایط جوی به تعویق افتاد و همچنین تیم منتخب قیر هم به دلیل کم اهمیت بودن بازی، حاضر به سفر به جهرم و برگزاری مسابقه نشد. در شیراز تیم‌های شهرداری شیراز و کوروش صفاشهر به مصاف یکدیگر رفتند. کوروش برای صعود فقط به پیروزی نیاز داشت و از طرفی شهرداری با شکست از دور رقابت‌ها کنار می‌رفت. در پایان این بازی حساس با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. این نتیجه باعث شد تا شهرداری به مرحله بعدی رقابت‌ها صعود کند. در دیگر دیدار حساس این گروه تیم پیام نور مرودشت توانست در زمین نبرد خرامه یک تساوی 3 بر 3 کسب کند و با 24 امتیاز راهی دور بعد شود. پیام نور در صورت پیروزی در این بازی می‌توانست به عنوان تیم نخست به مرحله نیمه نهایی صعود کند و در صورت شکست تیم سوم گروه می‌شد و از راهیابی به دور بعد باز می‌ماند. بازی تشریفاتی شهرداری مرودشت و امید خرامه نیز با تساوی 6-6 دو تیم به پایان رسید. این برای اولین و آخرین بار در مسابقات این فصل بود که هر سه بازی یک گروه با نتیجه مساوی به پایان رسید. تیم میعاد اقلید که این هفته استراحت داشت، هفته گذشته سقوطش به مسابقات دسته یک قطعی شده بود.
اما در گروه دوم تیم نبرد داراب با کسب تساوی بدون گل در نی ریز، به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود کرد. تیم بیاتی نی ریز هم به این تساوی راضی بود و توانست با همین تک امتیاز به رتبه ششم جدول برسد و در جدول باقی بماند. بدین ترتیب میلاد فسا به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به بیاتی، به دسته پایین تر سقوط کرد.
منتخب قیر هم که مقام چهارمی اش پس از مسابقات هفته سیزدهم قطعی شده بود، برای برگزاری بازی تشریفاتی عازم جهرم نشد و این بازی 3 بر صفر به سود جهرمی‌ها به پایان رسید. خاوران جهرم با این سه امتیاز 13 امتیازی شد و با رتبه پنجمی با مسابقات این فصل خداحافظی کرد.
اما حساس‌ترین بازی این گروه روز دوشنبه در گراش برگزار شد و تیم شهداء گراش که برای صعود به کسب یک نتیجه تساوی احتیاج داشت، توانست با نتیجه قاطع 6 بر 2 تیم هم امتیازش یعنی شهداء استهبان را مغلوب کند و با 25 امتیاز به عنوان تیم دوم راهی نیمه نهایی شود. در پایان مسابقات این هفته، علیرضا یگانه و محمدمهدی حقوقی به عنوان بهترین داوران هفته چهاردهم برگزیده شدند. این دو داور شیرازی قضاوت دیدار تیم‌های شهرداری شیراز و کوروش صفاشهر را بر عهده داشتند.
با اتمام مرحله گروهی، مسابقات نیمه نهایی جمعه همین هفته آغاز می‌شود. در دو بازی دور رفت، تیم شهداء گراش در گراش میزبان شهرداری شیراز است و در مرودشت، تیم دوم گروه یک یعنی پیام نور مرودشت با تیم اول گروه دو، نبرد داراب دیدار می‌کنند. بازی‌های برگشت هم جمعه هفته آینده در شیراز برگزار خواهد شد تا چهره دو تیم صعودکننده به فینال رقابت‌ها مشخص شود. دیدار نهایی مسابقات روز جمعه بیستم اسفند در شهر گراش برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی