[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

شاگردان کولاکوویچ، بهترین تیم آسیایی، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی ایران، لیگ ملت‌های والیبال‌۲۰۱۸ را با پیروزی مقابل آلمان به پایان برد. تیم ملی والیبال ایران در پانزدهمین و آخرین بازی خود در لیگ ملت‌های والیبال‌2018 که در سالن مملو از جمعیت آزادی تهران برگزار شد با نتیجه 3 بر 2 مقابل آلمان به پیروزی رسید.
ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران برای شروع بازی از ترکیب بازی گذشته یعنی سعید معروف، صابر کاظمی، میلاد عبادی‌پور، شریفی، سامان فائزی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.
در جایگاه ویژه هم علاوه بر احمد ضیایی، رئیس فدراسیون والیبال و محمدرضا داورزنی، رئیس پیشین این فدراسیون و معاون توسعه ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش، سید رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و شاهرخ شهنازی، دبیر این کمیته کنار نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز حضور داشتند. 
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان نیز در اواخر ست سوم به جمع هواداران حاضر در سالن اضافه شد.
ست نخست را بازیکنان ایران، جنگنده شروع کردند و با اشتباهات کمتر نسبت به حریف، تیم برتر میدان بودند. بازیکنان ایران در پایان این ست 13‌امتیاز از حمله، 2‌امتیاز از دفاع روی تور و 9امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در حالی که تنها 3‌امتیاز از اشتباهات ایران، نصیب ژرمن‌ها شد. نتیجه ست نخست 25 بر 20 به‌سود ایران بود.
ست دوم، جریان کاملاً متفاوتی با ست نخست داشت. دفاع روی تور تیم آلمان به‌طرز محسوسی با شناخت مهاجم اصلی ایران، بهتر شد و از طرف دیگر، بازیکنان ایران 14‌امتیاز به‌خاطر اشتباهات خود به حریف اروپایی تقدیم کردند. نتیجه این ست 23 بر 25 به‌سود آلمان بود.
بازیکنان ایران در ست سوم باز هم با تمرکز روی بازی خود و حمایت تماشاگران از اشتباهات خود کم کردند و توانستند از همان ابتدای ست بر حریف برتری داشته باشند. نتیجه این ست 25 بر 22 به‌نفع شاگردان کولاکوویچ بود.
بازی در ست چهارم نیز بسیار نزدیک دنبال شد. درخشش سعید معروف در بازی‌سازی و توپ‌گیری در این ست فوق‌العاده بود، ضمن اینکه بار خط حمله ایران بر دوش 2‌دریافت‌کننده ایران یعنی عبادی‌پور و شریفی بود، با این حال نتیجه ست 22 بر 25 به‌نفع آلمان ثبت شد تا تکلیف برنده این بازی در ست پنجم مشخص شود.
قبول شکست برای بازیکنان ایران با وجود حمایت پرشور تماشاگران حاضر در سالن، بسیار سخت بود. آنها در ست پنجم با تکیه بر بازی‌سازی سعید معروف و تجربه بازیکنی مثل میلاد عبادی‌پور با نتیجه 15 بر 11 برنده شدند تا لیگ ملت‌های والیبال را با 3‌پیروزی متوالی تمام کرده باشند.
تیم ایران با ثبت این نتیجه با 7‌پیروزی و 8‌شکست و با 21 امتیاز، پایین‌تر از آلمان در جایگاه دهم جدول جای گرفت و بهترین عملکرد را بین تیم‌های آسیایی داشت. 
ایگور کولاکوویچ پس از کسب سومین پیروزی متوالی در هفته پایانی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸ در نشست خبری پایان بازی درباره برد ۳ بر ۲ برابر آلمان گفت: انتظار نداشتم که بازی در چنین سطحی برگزار شود اما تماشاگران به‌صورت پرشور از ما حمایت کردند و کمک حال تیم بودند. حریف هم تیم بسیار قدرتمندی بود و هر دو تیم از بازیکنان جوان بهره می‌بردند که برای هر توپ می‌جنگیدند. اگر آلمان برنده می‌شد، شایسته پیروزی بود اما انرژی‌ای که تماشاگران به ما دادند، باعث شد تا برنده شویم. خیلی خوب است که یک تیم بازی‌هایش را در تورنمنت با پیروزی به پایان برساند.
 آندره‌آ جیانی سرمربی ایتالیایی آلمان‌ها نیز پس از قبول این شکست مقابل ایران در هفته پایانی لیگ ملت‌های والیبال گفت: در نشست خبری روز گذشته هم گفتم که امروز بازی سختی پیش رو داریم، چرا‌که علاوه بر رویارویی با تیم قدرتمند ایران، با تماشاگران پرشور ایرانی نیز باید مبارزه می‌کردیم. برای اولین‌بار بود که در این شرایط بازی می‌کردیم و از نمایش خوب بازیکنانم خوشحالم.
تورنمنت بعدی پیشِ‌روی تیم ملی ایران،‌ بازی‌های آسیایی جاکارتا (تیم ملی ب) و مسابقات قهرمانی جهان در بلغارستان و ایتالیاست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی