[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

همه چیز درباره کارگاه‌های تخصصی نوجوانان کانون در فصل پرورش نوجوانان ، روزنامه شیراز نوین

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تابستان امسال و برای اولین بار، کارگاه‌های تخصصی برای نوجوانان با حضور چهره‌ها و هنرمندان شاخص برگزار می‌کند؛ کارگاه‌هایی برای تمرین زندگی خوب و با شعار «خوب زندگی کردن، تمرین می‌خواهد.»
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یکی از شاخص‌ترین اقدامات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تابستان امسال، برگزاری کارگاه‌های مهارت زندگی است که برای اولین بار در تاریخ کانون و با هدف ارتقای سطح دانش زندگی در نوجوانان، آموزش شیوه‌های درست رفتارهای اجتماعی برای آنها و همچنین روابط والد و فرزند برگزار می‌شود. کارگاه مهارت‌های ارتباطی مادر و کودک و کارگاه خانواده و نوجوان برای والدین و نوجوانان و همچنین کارگاه‌های مهارت دوست‌یابی، مهارت نه گفتن، شناخت هویت، مهار خشم، مسئولیت‌پذیری، حل مسئله و تفکر خلاق و برقراری رابطه مؤثر با دیگران هم برای نوجوانان برگزار می‌شود.
کارگاه‌های هنری با اساتید شاخص
اما یکی از ویژه‌ترین کارگاه‌های تخصصی تابستانی، کارگاه‌های هنری است. داوود کیانیان که از پیشکسوتان بازیگری و کارگردانی تئاتر کودک است، تدریس این کارگاه را بر عهده دارد که برای دختران و پسران به صورت مجزا برگزار می‌شود. سارا روستاپور که از چهره‌های شاخص تلویزیونی است و بچه‌ها او را با نام خاله سارا می‌شناسند، کارگردانی نمایش عروسکی را برای کودکان تدریس می‌کند. کارگردانی فیلم کوتاه با تدریس محمدعلی طالبی از کارگردانان بنام کشور در تابستان امسال برای نوجوانان دختر و پسر برگزار خواهد شد. عادل بزدوده و هما جدیکار اساتید حوزه طراحی و ساخت عروسک هستند. کارگاه‌های فیلم‌نامه‌نویسی با تدریس عرفان پهلوانی، نمایشنامه‌نویسی عروسکی با تدریس بهران جلالی‌پور، عکاسی با تدریس علیرضا کریمی صارمی، سرود با تدریس سهیل مطیعا، مجسمه‌سازی با تدریس عبدالعظیم آذرخیل و بازی‌دهی عروسکی با حضور بهرام بهبهانی هم از جمله کارگاه‌های هنری هستند که در تابستان امسال در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری حجاب برگزار می‌شود.
کارگاه‌های ویژه برای دوستداران شعر، داستان و گویندگی
اما نوجوانان علاقه‌مند به حوزه شعر می‌توانند در تابستان امسال در کارگاه شعر کانون با تدریس علیرضا بدیع و بیوک ملکی اجرا می‌شود، حضور پیدا کنند. آنهایی که به دنبال آموزش داستان هستند هم می‌توانند کارگاه داستان‌نویسی را با محمدجواد جزینی بگذرانند و بهروز رضوی از پیشکسوتان حوزه گویندگی و از اساتید بنام این حوزه هم گویندگی نظم و نثر کهن را به کودکان و نوجوانان علاقه‌مند درس می‌دهند.
استندآپ و رباتیک هم هست
شاید یکی از بهترین راه‌ها برای آن‌دسته از نوجوانانی که می‌خواهند به جرگه چهره‌های استندآپی کشور ملحق شوند، حضور در کلاس‌های استندآپ کانون باشد. این کلاس‌ها را مجید قناد چهره آشنای تلویزیون در حوزه کودک و نوجوان برای پسران و مهسا ایرانیان، استندآپ کمدین مطرح تلویزیون و شبکه نسیم برای دختران برگزار می‌کنند. اما در حوزه فعالیت‌های علمی هم کارگاه بسیار ویژه‌ای در تابستان امسال توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود. کارگاه رباتیک با تدریس حجت‌الله درودیان مقدمات این دانش را به نوجوانان آموزش می‌دهد تا آنها در ترم‌های بعدی، پیشرفت‌‌های بیشتری در این حوزه داشته باشند.
برای ثبت‌نام چه باید کرد؟
‌اگر می‌خواهید در کارگاه‌های تخصصی تابستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرکت کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌‌های 88971364 و 88971366 تماس بگیرید. مشاوران ثبت‌نام آماده پاسخگویی به شما هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی