[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

وداع تلخ آرژانتین و مسی با جام بیست‌ویکم، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی فرانسه با گذر از سد نایب قهرمان دوره گذشته جام جهانی به عنوان اولین تیم راهی مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ شد.
 به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرحله حذفی جام جهانی 2018 با نبرد تیم‌های ملی فرانسه و آرژانتین با قضاوت علیرضا فغانی، داور شایسته کشورمان در ورزشگاه کازان آغاز شد، دیداری که در نهایت به برتری 4 بر 3 فرانسه، حذف تلخ لیونل مسی و آرژانتین و راهیابی خروس‌ها به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌ها انجامید. بازی از همان ابتدا با برتری فرانسه شروع شد و این تیم مزد بازی خوب خودش را با خطای منجر به پنالتی روی امباپه گرفت. دو دقیقه پس از اعلام پنالتی، گریزمان در دقیقه 13 گل برتری فرانسه را در خلاف جهت حرکت آرمانی، سنگربان رقیب به ثمر رساند. در ادامه باز هم فرانسه به لطف سرعت امباپه و پوگبا در قلب دفاع آرژانتین خطرساز شد، اما به گل نرسید. در سوی مقابل لیونل مسی مانند تیمش در بیشتر دقایق سردرگم نشان می‌داد، اما در نهایت پاس بانگا با شوت دیدنی دی‌ماریا به گل تساوی آرژانتین در دقیقه 41 تبدیل شد. 
 براساس این گزارش، در دقایق پایانی نیمه نخست ماسکرانوی آرژانتینی با کارت زرد فغانی جریمه شد و این نیمه با تساوی یک - یک به پایان رسید. در 45 دقیقه دوم شاهد یکی از جذاب‌ترین فوتبال‌های سال‌های اخیر بودیم. ابتدا ضربه مسی با دخالت مرکادو در دقیقه 48 به گل دوم آرژانتین تبدیل شد، اما طوفان فرانسه، تیم آمریکای جنوبی و دفاع ضعیفش را ویران کرد.
ابتدا پاوارد در دقیقه 57 با یک شوت زیبا و در ادامه امباپه در دقایق 64 و 68 برتری 4 بر 2 فرانسه را رقم زدند. البته این پایان کار نبود و سرخیو آگوئروی تعویضی در دقیقه 3+90 اختلاف دو تیم را به یک گل کاهش داد و بر اسکوربورد ورزشگاه برتری 4 بر 3 شاگردان دشان نقش بست. در شبی که فغانی قضاوت متعادلی داشت، تالیافیگو، بانگا، روخو از آرژانتین اخطار گرفتند و متویدی از فرانسه هم با دریافت کارت زرد بازی بعدی تیمش را از دست داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی