[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

نگرانی برای تأمین داروها وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه در تأمین نیازهای واقعی مردم مشکلی وجود ندارد گفت: ما به مردم این اطمینان را می‌دهیم که داروهای مورد نیاز آنها با افزایش قیمت مواجه نخواهد شد. بر سیستم توزیع به‌شدت نظارت می‌شود و دولت و مجلس بر این موضوع اهتمام دارند.
حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اهتمام دولت و مجلس، افزایش قیمتی در خصوص داروهای مورد نیاز مردم رخ نخواهد داد مگر آنکه افزایشی با تورم 9درصد داشته باشند بنابراین به دلیل تغییر نرخ ارز، داروها افزایش پیدا نمی‌کند. در حال حاضر نیز به‌شدت در سیستم توزیع، نظارت وجود دارد تا به خوبی داروهای مورد نیاز مردم تأمین شود.
وی با تأکید مجدد بر اینکه داروهای مورد نیاز مردم اعم از بیماری‌های عادی و بیماری‌های خاص تأمین می‌شود گفت: این موضوع در خصوص تجهیزات پزشکی نیز صدق می‌کند و ارز مورد نیاز برای آنها تأمین خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه مشکلی در تأمین نیازهای مردم وجود ندارد توضیح داد: این تنها مربوط به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی نیست که همه حوزه‌ها را شامل می‌شود. ما در داخل بازار اسکناس دلار نداریم اما می‌توانیم خرید کنیم. باید این را بدانیم که در حال ورود به محاصره اقتصادی هستیم، ‌در این شرایط اولویت بندی صورت می‌گیرد تا پول‌ها یک‌جا خرج نشود و اقلام مورد نیاز مردم تأمین شود.
عابدی با بیان اینکه چهار اولویت را در نظر گرفته است گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته پس مردم نگران نباشند.
وی در پایان در خصوص پرداخت مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی گفت: مشکلات آنها از اجرای طرح تحول سلامت و تأمین بودجه این طرح نشأت می‌گیرد که بیمه‌ها حساب‌شان را تسویه نکردند لذا مشکلات تجهیزات پزشکی ربطی به شرایط فعلی ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی