[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

اتصال صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
 عملیات اجرایی مسیر جدید دسترسی شهر صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان با حضور معاون وزارت راه و شهرسازی، استاندار فارس، نمایندگان مجلس و مسئولان  و مدیران شهر صدرا آغاز شد. 
این مسیر که به طول 5/5 کیلومتر و با برآورد هزینه 350میلیارد ریال عملیات احداث آن آغاز شده بنا به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا در هفته دولت سال 98 به بهره‌برداری خواهد رسید. در آیین افتتاح عملیات این پروژه استاندار فارس با بیان اینکه شهر صدرا ظرفیت مناسبی برای ایجاد مراکز بزرگ و دارای اهمیت دارد، افزود: مرکز پیوند اعضا که با همت بزرگانی همچون دکتر ملک‌حسینی ایجاد شده و خدماتی فراتر از استان و کشور در سطح بین‌المللی ارائه خواهد داد، پردیس دانشگاهی و دانشگاه صنعتی به عنوان ظرفیت‌های برجسته علمی‌ و  ظرفیت‌های مناسب توسعه گردشگری، شهر صدرا را به شهری ویژه تبدیل خواهد کرد و این شهر می‌تواند جایگاه مناسبی برای سرریز جمعیتی کلانشهر شیراز باشد. وی همچنین بر تقویت زیرساخت‌های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و... در شهر صدرا تأکید کرد و گفت: مسئولان استان می‌بایست همانگونه که توسعه همه نقاط فارس را با نگاهی جامع در دستور کار قرار داده‌اند به توسعه زیرساخت‌های مختلف در شهر صدرا نیز توجه ویژه داشته باشند. نماینده عالی دولت در فارس ضمن تقدیر از وفاق و همدلی موجود میان مدیران شهر صدرا و تلاش در جهت توسعه و آبادانی این شهر احداث مسیرهای دسترسی برای صدرا را زمینه‌ساز توسعه مطلوب و بهبود شرایط رفاهی ساکنان آن دانست و گفت: امیدوارم که موضوع احداث محور قره پیری و اتصال ایستگاه راه آهن به صدرا به‌عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم با همکاری وزارت راه و شهرسازی به نتیجه برسد.
در این آیین مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز احداث مسیر دسترسی صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان را برای ساکنان این شهر مهم برشمرد و گفت: ساخت این جاده باید 25سال پیش آغاز می‌شد چرا که برای صدرا بسیار حیاتی و مهم بوده است. وی در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به تخصیص منابع مالی به شهر صدرا در سال جاری گفت: امسال هنوز ریالی از منابع مالی به صدرا اختصاص نیافته در صورتی که تضمین می‌دهیم اگر این امر محقق شود و ردیف اسناد خزانه برای این شهر نیز در نظر گرفته شود بر خلاف بسیاری از دستگاه‌های اجرایی، توان جذب صددرصدی این منابع را داریم و ریالی برگشت بودجه از این منابع نخواهیم داشت.
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز دراین آیین به وجود مشکلاتی در بخش مدیریت سابق صدرا اشاره کرد و گفت: عدم وفاق و همدلی میان مدیران سابق صدرا باعث شده بود تا این شهر علی‌رغم وجود اعتبارات مناسب از رشد متناسب با این اعتبارات بی‌بهره بماند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی