[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

لیگ برتر فوتسال پشت سد تلویزیون، روزنامه شیراز نوین

لیگ برتر فوتسال در حالی دو روز دیگر آغاز می‌شود که بزرگ‌ترین مشکل این رشته همچنان پابرجاست و مسئولان کمیته فوتسال هنوز نتوانسته‌اند مشکل حق پخش را حل کنند. به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر فوتسال از روز پنجشنبه و با انجام دیدار تیم‌های فرش‌آرا با شهروند ساری در شهر مشهد آغاز می‌شود و ۱۴‌تیم حاضر در این مسابقات برای قهرمانی یا سقوط نکردن به دسته اول تلاش خواهند کرد.
فصل پیش رو همانند سال‌های گذشته تحت تأثیر مشکلات مالی چند باشگاه قرار دارد. تعداد کمی ‌از تیم‌های حاضر در لیگ از جمله گیتی پسند، مس سونگون و سن ایچ ساوه خیلی زود با مشخص کردن کادر فنی و انتخاب بازیکنان موردنظر، برنامه‌های آماده‌سازی خود را شروع کردند. تأسیسات دریایی بعد از کش و قوس فراوان به پارسیان شهر قدس واگذار شد و یکی دو تیم هم تا دو روز گذشته سرمربی خود را انتخاب نکرده بودند!
ورای مشکلات مالی باشگاه‌ها و شرکت‌های اسپانسر که بدون شک نحوه برگزاری مسابقات لیگ را هم تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های فوتسال حق پخش تلویزیونی مسابقات است. فدراسیون فوتبال در مقیاسی بزرگ‌تر برای لیگ برتر فوتبال با این مشکل روبرو است و نتوانسته حق واقعی فوتبال را از صدا و سیما بگیرد. مسئله‌ای که منجر به شدت یافتن مشکلات مالی باشگاه‌ها شده و حتی حساسیت و پیگیری کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا را برای احقاق این حق به دنبال داشته است.
این مسئله با شدت بیشتری دامنگیر فوتسال است. صدا و سیما چند‌سال است که علاقه‌ای برای پخش مسابقات فوتسال نشان نمی‌دهد و به این ترتیب باشگاه‌ها هم از کسب درآمد و گرفتن اسپانسرهای بیشتر عاجز می‌مانند. در طول چند سال اخیر یکی دو باشگاه با رایزنی و حتی پرداخت پول به شبکه‌های استانی و شبکه ورزش زمینه پخش زنده مسابقاتشان را فراهم کردند.
علی کفاشیان چند‌ماه پیش اعلام کرده بود که زور صدا و سیما زیاد است ولی کمیته فوتسال راهکارهایی برای پخش اینترنتی مسابقات دارد. تلاش برای گفتگوی مجدد با کفاشیان و پیگیری پخش زنده مسابقات لیگ برتر برای فصل پیش رو ثمری نداشت.
کریم منصوری عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال در پاسخ به این سؤال که آیا امسال مسابقات از تلویزیون پخش می‌شود یا خیر و اینکه آیا کمیته فوتسال تلاشی برای رسیدن به این هدف داشته است گفت: به فوتسال فرصت نمی‌دهند. هنوز که این مشکل حل نشده و پخش تلویزیونی نداریم.
این وضعیت علاوه‌بر بی‌انگیزگی و دلسردی بازیکنان، بی‌انگیزگی بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و فراری دادن اسپانسرها را درپی خواهد داشت. انتظار می‌رود در شرایطی که فوتسال ایران طلایه‌دار آسیا است و در مسابقات جام جهانی هم عنوان سوم را از آن خود کرده است، با حمایت و حق پخش تلویزیونی، راه برای ادامه کار و تکرار موفقیت‌ها هموار شود نه اینکه فقط زمان افتخار‌آفرینی کنار این رشته و ملی‌پوشان باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی