[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

جدال با آتش در کارخانه تولید لوله پلی‌اتیلن، روزنامه شیراز نوین

آتش‌سوزی کارخانه تولیدی لوله‌های پلی‌اتیلن در شهرک کرونی با تلاش همه‌جانبه آتش‌نشانان چهار ایستگاه آتش‌نشانی شیراز روز گذشته مهار و خاموش شد.
به گزارش روابط عمومی ‌سازمان آتش‌نشانی، ساعت‌9:30 دقیقه صبح روز گذشته در‌پی اطلاع‌رسانی کارگران یک گاراژ بزرگ مبنی بر وقوع آتش‌سوزی گسترده در این گاراژ و نیز احتمال سرایت آن به ساختمان‌های مسکونی اطراف، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های‌6، 17، 18 و 14 را به همراه تانکرهای آب از چهار ایستگاه و خودروی حامل دستگاه‌های تنفسی و فوماتیک به محل وقوع این حادثه واقع در شهرک کرونی، اعزام کرد.
محمود محمدی فرد فرمانده عملیات سازمان آتش‌نشانی شیراز که بر عملکرد نیروهای عملیات در محل این آتش‌سوزی نظارت مستقیم داشت در مورد جزئیات این حادثه ابراز داشت: محل حادثه گاراژ بزرگی بود که در قسمتی از محوطه کارخانه تولیدی لوله پلی‌اتیلن و در قسمت دیگری خانه‌ای جهت سکونت احداث شده بود و به علت نامعلومی ‌تمامی‌ گاراژ گرفتار شعله‌های آتش شده بود.
وی اضافه کرد: شعله‌های آتش از کیلومترها دورتر دیده می‌شد و همچنین هر‌لحظه احتمال می‌رفت آتش به اطراف گسترش یافته و به خانه‌های مسکونی مجاور سرایت کند. 
محمدی‌فرد در ادامه گفت: با توجه به انبار کردن غیر‌اصولی لوله‌های پلی‌اتیلن و استفاده مسکونی و کارگاهی، شعله‌های حریق به‌سرعت گسترش یافته و کنترل آن به‌سختی امکان‌پذیر بود. آتش‌نشانان به‌سرعت به چهار گروه تقسیم شدند و از چهار جهت به مبارزه با این آتش‌سوزی که در حال گسترش به اطراف بود، پرداختند. 
وی تصریح کرد: نیروهای آتش‌نشانی با تلاش همه جانبه در عملیاتی نفس‌گیر و طاقت فرسا سرانجام توانستند شعله‌های سرکش آتش را مهار و خاموش کنند. 
محمدی‌فرد خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان پس از فرو نشاندن آتش و انجام لکه‌گیری کامل آن، محل را برای بررسی علت بروز این آتش‌سوزی و همچنین برآورد خسارات وارده تحویل کارشناسان سازمان آتش‌نشانی دادند.
خوشبختانه در این حادثه به کارگران و شهروندان آسیب جانی نرسید. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی