[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

فتل به‌خاطر تصور اشتباه، روزنامه شیراز نوین

مردی به‌خاطر اینکه تصور می‌کرد دوستش به همسرش نظر دارد؛ او را کشت. به گزارش رکنا‌، زمستان سال‌90 پرویز 34‌ساله در خانه‌اش کشته شد. شواهد نشان می‌داد در خانه این مرد بزم شبانه بر پا بود که وی بر اثر اصابت ضربه چاقو به دستش به کام مرگ فرو رفته است. در بررسی‌ها مشخص شد در درگیری چند مرد معتاد در بزم شبانه‌، پرویز 34ساله مورد اصابت چاقو قرار گرفته است. پلیس به تحقیق پرداخت و دریافت عامل جنایت به نام اسماعیل به مکان نامعلومی ‌گریخته است. تلاش برای ردیابی عامل جنایت آغاز شده بود که این مرد 50‌ساله شش‌ماه بعد بازداشت شد و در شعبه 71داگاه کیفری سابق استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. وی در تشریح جزییات ماجرا گفت: من و چند نفر دوستانم در خانه پرویز میهمان بودیم. ما در حال مصرف مواد مخدر بودیم که پرویز به یکی از دوستانم اشاره کرد و گفت او به همسرش نظر داشته است. این صحبت باعث شد تا میهمانی به هم بریزد و آنها با هم درگیر شوند. من برای میانجگری وارد دعوا شدم و در آن درگیری ناخواسته چاقو به دست پرویز اصابت کرد. من از پرویز خواستم به بیمارستان برود اما مخالفت کرد. او دوباره مشغول مصرف مواد شد و صبح وقتی بیدار شدیم متوجه شدیم پرویز جان سپرده است.
در پایان آن جلسه هیئت قضایی توجه به نظر پزشکی قانونی که علت مرگ را خونریزی 8‌ساعته از دست قربانی اعلام کرده بود اسماعیل را از اتهام قتل عمد تبرئه و به جرم قتل شبه‌عمد به پرداخت دیه محکوم کرد.
با گذشت شش سال از این ماجرا اسماعیل نتوانست دیه را پرداخت کند و درخواست اعسار و ناتوانی از پرداخت دیه را مطرح کرد .
اسماعیل در دادگاه به پای پدر پیر قربانی افتاده بود و گفت: من پولی برای پرداخت دیه ندارم و کسی را هم ندارم که به من کمک کند. من از پدر پرویز تقاضا دارم با دریافت دیه به صورت قسطی موافقت کند.
پدر قربانی گفت: با دریافت دیه 60‌میلیون تومانی به صورت قسطی موافقت می‌کنم و دیه 250‌میلیونی را نمی‌خواهم. این پیرمرد در پایان جلسه و هنگام ترک دادگاه پولی را نیز به متهم پرداخت تا وی بتواند در این مدت زندگی بهتری داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی