[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

پروژه «شکوه تخت‌جمشید» کلید خورد، روزنامه شیراز نوین

توافقنامه اوليه پروژه «شکوه تخت‌جمشید» بین شرکت توسعه‌ گردشگری ایران و شرکت LDA  اتریش امضا شد. به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران، این توافقنامه در نشست بین علی جیرفتی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران و هلموت ریگوارت مدیرعامل شرکت LDA اتریش شامگاه چهارشنبه 6تیر 97 در هتل بین‌المللی لاله تهران به ‌امضا رسید.
علی جیرفتی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران در پایان این نشست گفت: «پروژه «شکوه تخت‌جمشید» كه مقرر شده تأمين مالی آن از طريق فاينانس يكی از بانك‌های كشور اتريش انجام شود، در پنج بخش اجرا خواهد شد. در بخش اول محوطه سايت تخت‌جمشيد و عناصر آن براساس استاندارد‌های يونسكو و سازمان ميراث فرهنگی مستند، ایمن و پاک‌سازی می‌شود، ساختمان ورودی جدیدی مهیا می‌شود که شامل بخش‌های بلیت‌فروشی، کافی‌‌شاپ، سرویس‌های بهداشتی، فروشگاه صنایع‌دستی و سوغات، کتاب‌فروشی و... خواهد بود.» او افزود: «در بخش دوم پروژه فضای وی‌آی‌پی، سالن جلسات، و همچنین ساختمان و گیت خروجی الکترونیکی اجرا خواهد شد. در این فاز همچنین برنامه‌ریزی برای ايجاد سامانه راهنمایی تورها در ساعات مختلف روز و شب انجام خواهد شد.» جیرفتی با بیان اینکه بخش سوم پروژه به برنامه‌ جدید نور و صدا اختصاص دارد گفت: «در این مرحله آدیتوریوم جدید راه‌اندازی می‌شود و برنامه‌هایی از قبیل ویدئومپینگ و لیزر شوبا آخرين تكنولوژي‌ها و فناوری‌‌های روز اجرایی خواهد شد و بدین‌وسیله، اطلاعات تاریخی تخت‌جمشید در شکل جذابی به بازدید کنندگان ارائه می‌شود.» او اضافه کرد: «در بخش چهارم و پنجم موزه‌ تخت‌جمشید تکمیل خواهد شد و همچنین محوطه‌ اطراف تخت‌جمشید برای برگزاری رویدادهای بزرگ سامان‌دهی می‌شود. اجرای آموزش‌های تخصصی برای کارکنان از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.» مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران تأکید کرد: «معاونت میراث‌فرهنگی کشور به‌عنوان ناظر در این پروژه حاضر خواهد بود تا در تمام مراحل رعایت استانداردهای یونسکو برای این سایت میراث جهانی را زیر نظر داشته باشد.»
او گفت: «با اجرای این پروژه بین 300 تا 500فرصت شغلی به‌صورت مستقیم ایجاد خواهد شد.»
هلموت ریگوارت، مدیرعامل شرکت LDA اتریش نیز گفت: «ابتدا لازم می‌دانم از تیم بسیار حرفه‌ای شرکت توسعه‌ گردشگری ایران و نیز سازمان میراث‌فرهنگی‌، صنایع‌دستی گردشگری ایران تشکر کنم. پیش‌تر نشست خوبی با آقای مونسان داشتیم و امروز در نشستی که با آقای جیرفتی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری داشتیم، بر سر شرایط و ضوابط اجرای پروژه تخت‌جمشید به توافق رسیدیم. امیدوارم با همین سرعت که توافقات اولیه انجام شد، این پروژه جذاب کلید بخورد تا درنهایت دنیا بتواند زیبایی کامل تخت‌‌جمشید را مشاهده کند.» او تصریح کرد: «شرکت LTA و گروه شرکت‌های همکار ما در این پروژه به‌شکل تخصصی در امور سایت‌های تاریخی فعالیت می‌کنند و قطعاً فعالیت‌ها هیچ خطری را متوجه تخت‌جمشید نخواهد کرد و هدف اصلی این پروژه توسعه‌ این سایت و آماده کردن آن برای ایجاد تجربه‌ای تازه و منحصربه‌فرد در بازدید از این اثر تاریخی است.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی