[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

فارس رتبه نخست در تولید لوبیا، روزنامه شیراز نوین

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: این استان با تولید سالانه بیش از ۵۰ هزار تن لوبیا، رتبه نخست تولید این محصول را در کشور به خود اختصاص داد.
به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، احمد دهقان مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی فارس با بیان اینکه سالانه بیش از ۵۰ هزار تن لوبیا در استان تولید می‌شود، ادامه داد: این میزان تولید باعث شده است فارس رتبه نخست این محصول را در کشور به خود اختصاص دهد.
وی ادامه داد: سالانه بالغ بر ۲۰ هزار هکتار از اراضی فارس به کشت لوبیا اختصاص داده می‌شود و این استان با متوسط عملکرد ۲.۵ تن در هکتار، بالاترین متوسط عملکرد در کشور را دارد.
دهقان اضافه کرد: شهرستان‌های اقلید، سپیدان، خرم‌بید، آباده و شیراز بیشترین سطح زیر کشت لوبیا در استان را دارند.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس تصریح کرد: از مشکلات در تولید لوبیا نبود توسعه بذر گواهی شده در کشور و به تبع آن در فارس است.
دهقان با بیان اینکه به منظور مصرف بهینه آب، در مزارع لوبیا آبیاری با لوله تیپ در دستور کار قرار گرفته، افزود: تاکنون افزون بر ۶ هزار هکتار از مزارع لوبیای استان فارس مجهز به سیستم آبیاری نوین شدند. وی بیان کرد: فارس سالانه با سطح زیر کشت بین ۴۰ تا ۷۰ هزار هکتار حبوبات و تولیدی بالغ بر ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تن در سال رتبه دوم کشور را در اختیار دارد. مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس اضافه کرد: تقریباً ۴۸ درصد از سطح زیر کشت حبوبات استان به لوبیا اختصاص داده شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی