[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

با فرهنگ‌سازی در حوزه وقف مشکلات جامعه حل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

امام‌جمعه بخش ششده و قره بلاغ فسا بر لزوم توجه مردم به وقف تأکید کرد وگفت: در برخی نقاط استان، مسئله وقف کمرنگ شده است که باید به فرهنگ‌سازی در این رابطه پرداخت و از این طریق بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه امروز را حل کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل اوقاف فارس حجت الاسلام شهبازی که در مراسم کلنگ‌زنی طرح توسعه فاز اول حرم مطهر امامزاده ابراهیم(ع) ششده و قره بلاغ فسا سخن می‌گفت، افزود: سنت حسنه وقف کارکردهای بی‌شماری دارد که از جمله آن‌ها اشتغال پایدار و درآمدزایی برای مساجد، ایتام، سادات و... است.
وی با بیان اینکه وقف بر آینده دینداری، فرهنگ، شرف و عزت و عقیده بسیار تعیین‌کننده و تأثیرگذار است گفت: اداره کل اوقاف فارس  و سازمان اوقاف کشور با طرح توسعه این بقاع متبرکه در سطح کشور برای صد سال آینده برنامه‌ریزی می‌کنند تا این اماکن به قطب فرهنگی برای نسل ما و نسل‌های آینده تبدیل شود.
وی مشکل حال حاضر را کمبود وقف‌های جدید دانست و گفت: اگر چه سازمان اوقاف به‌عنوان متولی اصلی تمامی‌ موقوفات کشور است در حال حاضر مشکل کمبود وقف در برخی نقاط وجود دارد که در این راستا باید فرهنگ‌سازی بیشتری شود و همه باید در این امر مشارکت کنیم. 
امام‌جمعه بخش ششده و قره بلاغ فسا با بیان اینکه وقف یکی از مفاهیم بسیار مهم و سفارش‌شده اسلام است، اظهار داشت: یکی از جنایات رضاشاه و پسرش تقدس‌زدایی از بقاع متبرکه بوده و در این راستا اقدام به زندان کردن روحانیت و از بین بردن موقوفات می‌کرد.
وی همچنین بر لزوم پرداخت اجاره بها موقوفات تأکید کرد و گفت: این فرهنگ غلط از زمان رضاشاه کلید خورد و ضربه مهلکی را بر موقوفات سطح کشور وارد کرد.
حجت الاسلام شهبازی بر لزوم مدیریت بخشش و امور خیر تأکید کرد و گفت: براساس آیات قرآن کریم مردم می‌توانند یک سوم از دارائی خود را وقف کنند.
وی طرح توسعه فاز اول حرم مطهر امامزاده ابراهیم(ع) ششده و قره بلاغ فسا را یک اقدام فرهنگی دانست و اظهار داشت: با این پروژه شاهد تحول بزرگی در زمینه فرهنگی در شهر ششده هستیم که نشان از صفای باطن مردم این خطه دارد.
وی افزود: این امامزاده واجب‌التعظیم متعلق به همه اقشار مردم ششده با هر دین و مذهب و مسلک است تا این مکان مقدس به قطب فرهنگی منطقه تبدیل شود و در این راستا از مردم خواست تا با اهدای زمین به این امامزاده در توسعه هرچه بیشتر این حرم مطهر برای نسل‌های آینده مشارکت کنند.
حجت‌الاسلام شهبازی با تأکید به اینکه امامزاده ابراهیم(ع) نگین درخشانی از بخش ششده و قره بلاغ است افزود: این امامزاده از نسل ائمه اطهار و پیغمبر اکرم(ص) است و همه باید درطرح توسعه این مکان مقدس مشارکت کنیم.
گفتنی است در این مراسم با همت مردم خیر ششده و قره بلاغ نسبت به  واگذاری 4ساعت آب چاه قنات ششده برای استفاده در آستان مقدس حضرت ابراهیم(ع) اقدام شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی