[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

هدف اصلی از نظارت و ارزشیابی قضات سنجش دقیق آن‌هاست، روزنامه شیراز نوین

معاون قضایی و مسئول واحد نظارت و ارزشیابی قضات دادگستری فارس با بیان اینکه اصلی‌ترین نظارت، نظارت انسان بر خودش است، گفت: هدف از نظارت و ارزشیابی قضات سنجش دقیق است.
حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: بهترین نوع نظارت دیدن نقاط مثبت عملکردها و تقویت آن‌هاست. 
وی با اشاره به اینکه هدف از نظارت و ارزشیابی قضات به‌هیچ‌وجه به منزله مچ‌گیری نیست بلکه هدف واقعی سنجش دقیق و واقعی عملکرد آنها است، گفت: قاضی به منزله کوه استواری است که با صلابت خود آرامش و آسایش را به جامعه هدیه می‌کند و قضات شریف و سالم از چنین مزیتی برخوردارند.
وی یکی دیگر از اهداف واحد نظارت و ارزشیابی قضات را حفظ و ارتقای منزلت دستگاه قضایی و شناسایی و معرفی قضات توانمند و کادرسازی در مجموعه قضایی دانست. 
معاون قضایی و مسئول واحد نظارت و ارزشیابی قضات دادگستری فارس یادآور شد: اگر نظارت‌ها دقیق و به موقع باشد باعث کاهش آسیب‌های احتمالی و صیانت از دستگاه قضایی خواهد شد.
 حجت‌الاسلام موسوی بیان کرد: براساس بررسی‌های به عمل آمده و نظارت‌های عالیه رئیس کل دادگستری استان فارس بر مجموعه قضایی استان به جرأت می‌توان گفت قضات ما از درصد سلامت بسیار بالایی برخوردار هستند.
وی تصریح کرد: اشکالات موجود در دستگاه قضایی در مقابل نقاط قوت این مجموعه بسیار اندک است.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان تعبیری از مقام معظم رهبری درخصوص قوه قضاییه که فرموده‌اند که «در قوه قضاییه قضات پاکدامن، شریف، دانا و مسلط و با وجدان فراوان داریم و بدنه این قوه بدنه بسیار خوبی است»، افزود: با بررسی‌های صورت‌گرفته در استان پهناور فارس این فرمایش مقام معظم رهبری مصادیق فراوان دارد.
حجت‌الاسلام موسوی از ۱۲۴روز مأموریت بازرسی از تعداد ۴۱ حوزه قضایی استاندار سال ۹۶ زیر نظر مستقیم رئیس کل دادگستری استان و در اجرای ماده ۲۸ آیین‌نامه نحوه نظارت بر رفتار و عملکرد قضات خبر داد و گفت: در سال گذشته ۱۲۴روز مأموریت بازرسی قرار گرفته و این بازرسی‌ها با وجود حجم کار و گستردگی و وسعت حوزه‌های قضایی استان با تلاش مضاعف اعضای هیئت‌های بازرسی و اهتمام همکاران قضایی و اداری در پایان آذرماه به اتمام رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی