[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

برای عبور از پیک تابستان به همکاری جدی مردم و ادارات دولتی نیازمندیم ، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر نیرو، اجرای موفقیت‌آمیز طرح کاهش تلفات در صنعت برق را ماندگار، ارزشمند و افتخارآمیز خواند.
مهندس همایون حائری، معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو در جلسه مشترک با مدیران عامل و دست‌اندرکاران صنعت برق استان فارس، به مصرف بهینه برق توسط مردم و خصوصاً ادارات دولتی در ساعات اوج مصرف تأکید کرد. 
به گزارش دفتر روابط عمومی ‌شرکت برق منطقه‌ای فارس معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو، خشکسالی را عامل اصلی کمبود تولید نیروی برق در کشور دانست و خاطرنشان کرد: کم‌بارشی و خشکسالی موجب خروج نیروگاه‌های آبی از مدار شده است ما برای گذر از ساعات پیک برق، به کمک مردم و مسئولان ادارات نیازمندیم. مردم همیشه به ما کمک کرده‌اند و این بار هم با همکاری و همیاری مردم عزیز و ادارات دولتی با خارج کردن سیستم‌های سرمایشی و سیستم‌های روشنایی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، از تابستان امسال عبور خواهیم کرد. مهندس حائری در جمع مدیران ارشد صنعت برق استان فارس به اهمیت اقتصاد مقاومتی، ارتباط صنعت با دانشگاه و حمایت از صنایع پشتیبان و شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: با وجود تولیدات علمی ‌خوب در کشور، می‌توان در تبدیل علم و ایده دانشگاه، به فناوری مورد نیاز کشور دست یابیم. تاکنون شرکت‌های دانش‌بنیان کارهای بسیار مثبتی را انجام داده‌اند، این به شرطی است که صنعت از آنها حمایت کند. دانشگاه‌ها نیز باید کاررا خیلی جدی و به صورت حرفه‌ای و در سطح جهانی ادامه دهند
وی ازپتانسیل دانشگاه با بهره‌مندی از اساتید باتجربه و فرهیخته نام برد و بر تقویت همکاری‌های صنعت برق با دانشگاه تأکید کرد و افزود:  اگر همکاری مناسبی میان دانشگاه و صنعت شکل گیرد، حلقه تبدیل علم به ثروت و فناوری تکمیل می‌شود.
بر پایه گزارش ارسالی، مهندس حائری با توجه به کمبود نقدینگی و منابع مالی، اولویت‌بندی در اجرای پروژه‌های برق‌رسانی صنعت برق کشور را بسیار ضروری دانست و راه‌کارهای لازم در این خصوص را ارائه داد. 
در ادامه این مراسم، مهندس عبدالعزیز کریمی، ‌مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس گزارشی از عملکرد و فعالیت برق فارس ارائه داد و گفت: برق فارس مسئولیت خطیر انتقال انرژی الکتریکی مطمئن و مورد نیاز مشترکان خود را در سطح استان‌های فارس و بوشهر برعهده دارد و در جهت دستیابی به این مهم، سیاست‌ها و راهکارهای از پیش تدوین‌شده را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و همواره به عنوان شرکت پیشرو در بین برق‌های منطقه‌ای کشور مطرح بوده است. 
مهندس کریمی ‌در ادامه سخنان خود به اعلام میزان برخورداری شرکت برق منطقه‌ای فارس از تجهیزات خطوط و پست‌های انتقال و فوق توزیع پرداخت و افزود: شرکت برق منطقه‌ای فارس با برخورداری از 14هزار و 700 کیلومتر خط انتقال و فوق توزیع که حدود 13درصد کل خطوط کشور را شامل می‌شود در بین برق‌های منطقه‌ای سراسر کشور مقام اول را دارا است. لذا حفظ و نگهداری از تأسیسات مزبور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همچنین این شرکت با داشتن 267پست انتقال و فوق توزیع، در رده دوم کشور قرار دارد. شایان ذکر است که برق فارس با ایجاد ظرفیت منصوبه تولید برق به میزان 8500 مگاوات، مقام سوم تولید برق در سطح کشور را از آن خود کرده است. 
مدیرعامل برق فارس در پایان سخنان خود به بیان آمار تولید و مصرف انرژی الکتریکی در منطقه، میزان تبادل در پیک نیاز مصرف شبکه سراسری و حداکثر تولید همزمان پرداخت.  وی مردم را به مصرف بهینه برق فراخواند و گفت: برق فارس  در اجرای اهداف و سیاست‌های اساسی خود، ارتقای سطح خشنودی مشترکان را به موازات اقدامات لازم درخصوص مصرف بهینه برق، مورد تأکید و همت خویش قرار داده است و شعار این شرکت در ادامه این تلاش‌ها به یاری خداوند سبحان، ایجاد و توسعه زیرساخت‌های صنعت برق استان در جهت رضایت‌مندی مردم خواهد بود.
در ادامه این نشست مهندس حمزه روغنیان جهرمی، ‌معاون بهره‌برداری برق فارس ضمن برشمردن اقدامات مهم صورت‌گرفته توسط شرکت برق منطقه‌ای فارس جهت عبور از پیک بار سال 97،  گزارش جلسات مستمر کمیته راهبردی مدیریت بار در پیک تابستان سال 97 را بیان کرد. 
شایان ذکر است مهندس همایون حائری، معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو در این سفر به‌اتفاق هیئت همراه، از روند پیشرفت پروژه احداث پست 230کیلوولت دانشگاه وتونل انتقال توان جهت عبور کابل‌های 66 کیلوولت که درراستای تأمین برق قطار شهری و پایداری شبکه برق شهر شیراز در حال احداث می‌باشد  بازدید به عمل آورد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی