[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

مشارکت خیرین در توسعه فرهنگی ششده و قره بلاغ ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل اوقاف فارس طی مراسمی ‌به همت مجموعه اوقاف فارس و همکاری هیئت امنای امامزاده ابراهیم(ع) ششده و قره بلاغ فسا فاز اول توسعه این حرم مطهر به مساحت 450 مترمربع آغاز شد و قرار است زیر بنای این مکان مقدس در آینده‌ای نزدیک به مساحت 1500 مترمربع افزایش یابد.
در این مراسم مدیرکل اوقاف فارس با بیان اینکه وضعیت بقاع متبرکه در استان فارس به لحاظ تعدد در سطح کشور منحصر به فرد است گفت: در این استان 1408بقعه متبرکه وجود دارد که استان فارس در کشور به لحاظ موقوفات و تعدد بقاع متبرکه رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. 
حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی افزود: اگر چه مدیریت این موقوفات و بقاع متبرکه جزء وظایف اداره کل اوقاف فارس است اما به دلیل تعدد این بقاع متبرکه و موقوفات، مدیریت جامع این مراکز بیش از توان اوقاف است و نیازمند همکاری در این رابطه هستیم. وی با بیان اینکه مردم همواره از دیرباز تاکنون در مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه سطح استان مشارکت فعالی داشته و دارند اظهار داشت: نقش مردم در این رابطه بی‌بدیل است و مردم و خیرین سخاوتمند فارس در مدیریت این مراکز همواره پیشرو  هستند. مدیرکل واقاف فارس اضافه کرد: بقاع متبرکه به عنوان قلب هر شهر و  روستا در سطح استان فارس می‌درخشند؛ وجود مقدس امامزاده ابراهیم(ع) نیز برکتی برای منطقه ششده و قره بلاغ است. حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی مشارکت مردم منطقه ششده و قره بلاغ را در طرح توسعه حرم مطهر امامزاده ابراهیم این شهر ضروری دانست و گفت: با توسعه این بقعه متبرکه به دنبال آن هستیم تا ششده و قره بلاغ فسا از لحاظ اجتماعی و سیاسی به عنوان قطب فرهنگی شناخته شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی