[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

نامه رئیس‌جمهور به آیت‌الله جنتی درباره تصویب لوایح چهارگانه ذیل FATF، روزنامه شیراز نوین

جواد کریمی ‌قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس مدعی شد حسن روحانی رئیس‌جمهور نامه‌ای به آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان درباره تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی با قید فوریت نوشته شده است. بر این اساس، در این نامه آمده: از مقام معظم رهبری درخواست می‌شود که در صورت صلاحدید ترتیبی اتخاذ گردد که شورای نگهبان عدم مغایرت سه لایحه مصوب مجلس را به فوریت اعلام کند و در مورد لایحه چهارم که تصویب آن در مجلس به مدت دو ماه به تعویق افتاده است همکاری لازم برای ایجاد فضای مثبت و رفع شبهات غیر واقعی صورت پذیرد. حسن روحانی رئیس‌جمهور طی نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان بر لزوم تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی با قید فوریت تأکید کرد.
به گزارش «انتخاب»، سیدجواد کریمی ‌قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی‌ در گفت‌وگو با فارس، ضمن تأیید این خبر اعلام کرد که این نامه توسط حسن روحانی رئیس‌جمهور به آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان درباره تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی با قید فوریت نوشته شده است.
متن این نامه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دبیر محترم شورای نگهبان
احتراماً بند 8 مصوبات دومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ 97/3/29 که به تأیید مقام معظم رهبری رسیده جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.
بند 8 مصوبه دومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی:
برای مقابله با تحریم‌های یک‌جانبه و بهانه‌جویی‌های آمریکا و دیگر دشمنان ایران و حفظ روابط تجاری و بانکی با دیگر کشورها، تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی ضروری است. از مقام معظم رهبری درخواست می‌شود که در صورت صلاحدید ترتیبی اتخاذ گردد که شورای نگهبان عدم مغایرت سه لایحه مصوب مجلس را به فوریت اعلام کند و در مورد لایحه چهارم که تصویب آن در مجلس به مدت دو ماه به تعویق افتاده است همکاری لازم برای ایجاد فضای مثبت و رفع شبهات غیر واقعی صورت پذیرد.
متذکر می‌گردد تصویب لوایح چهارگانه به معنای پذیرش FATF نیست.
حسن روحانی- رئیس‌جمهور و رئیس شورای هماهنگی اقتصادی

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی