[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

دریانوردان نباید دغدغه امنیت شغلی داشته باشند، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه دریانوردان نباید دغدغه امنیت شغلی داشته باشند گفت: اگر کشتی‌ها به امنیت شغلی، نیازهای روحی و روانی دریانوردان توجه نکنند تردد آنها متوقف می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد راستاد در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانورد با اشاره به شعار امسال برای این روز که از سوی سازمان جهانی دریانوردان مبنی بر حمایت از رفاه و سلامت دریانوردان انتخاب شده است گفت: با توجه به این شعار باید به موضوع سلامت جسمی‌ و روحی دریانوردان توجه کافی شود ضمن اینکه سازمان جهانی دریانوردان نیز به این موضوع تأکید زیاد داشته و اعلام کرده است نباید به دریانوردان تحکم یا تبعیض اعمال شود.
وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی نیز توجه به این موضوع را در دستور کار قرار داده و بر همین اساس تغییر در دستور‌العمل‌ها و آئین نامه‌های سلامت کار دریانوردان را پیگیری می‌کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه نباید دریانوردان دغدغه‌ای در‌خصوص امنیت شغلی داشته باشند تصریح کرد: یکی از مصادیق سلامت روحی و روانی دریانوردان، پرداختن به موضوع پرداخت به‌موقع حقوق و دستمزد آنها و نیز اعزام دریانوردان در زمان مقرر به مرخصی است.
وی افزود: در بازرسی از کشتی‌ها علاوه‌بر موضوع رسیدگی به رفاه، آسایش و امکانات بهداشتی و خوراکی دریانوردان، مسائل مربوط به امنیت شغلی و رسیدگی به نیازهای روحی و روانی آنها نیز مورد بازرسی قرار می‌گیرد و اگر این موارد را رعایت نکرده باشند کشتی متوقف می‌شود تا ایرادات برطرف شود.
راستاد با اشاره به اقدام سازمان بنادر و دریانوردی برای مناسب سازی شرایط شغلی نیروهای عملیاتی این سازمان بر روی بنادر و سواحل گفت: دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی اواسط شهریورماه امسال به ایران می‌آید که فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های دریایی و بندری ایران است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد: در بررسی علل و سوانح دریایی متوجه شدیم که بخش زیادی از این سوانح به خطای انسانی بر‌می‌گردد؛ ضمن اینکه خطای انسانی نیز بستگی زیادی به شرایط کاری و سلامت روح و روان دریانوردان دارد که باید در این زمینه علاوه بر آموزش و ارتقای دانش دریانوردان، رسیدگی به دغدغه‌های جانبی این قشر از زحمتکشان را نیز در دستور کار قرار دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی