[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

کانون بسیج رسانه شهید مصیب درستکار شهرستان مرودشت افتتاح شد، روزنامه شیراز نوین

 با حضور امام‌جمعه مرودشت، مسئول بسیج رسانه استان فارس، رئیس هیئت اندیشه‌ورز بسیج رسانه فارس، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مرودشت، رئیس اداره ارشاد و جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه مرودشت کانون بسیج رسانه مرودشت افتتاح شد.
مصطفی اژدری مسئول بسیج رسانه استان فارس در مراسم افتتاحیه کانون بسیج رسانه مرودشت بیان کرد: یکی از اهداف افتتاح کانون بسیج رسانه شهرستان مرودشت جذب حداکثری فرهیختگان رسانه‌های شهرستان مرودشت بدون در نظر گرفتن جناح‌ها، گروه‌بندی‌های سیاسی و بدون در نظر گرفتن سلیقه‌های شخصی است و آنچه برای ما اهمیت دارد انقلابی بودن اصحاب رسانه است.
اژدری ابراز داشت: تمامی‌اصحاب رسانه باید بسیج رسانه را محرم بدانند و برای خدمت به مردم به‌ویژه مستضعفین تلاش کنند.
وی افزود: دومین هدف افتتاح بسیج رسانه، برنامه‌ریزی برای آموزش هدفمند در راستای افزایش سواد رسانه‌ای است.
وی در رابطه با کارکردهای کانون بسیج رسانه اظهار داشت: بسیج رسانه باید یار و یاور قدرتمند و اثرگذار ادارات دولتی در شهرستان مرودشت باشد. اژدری بیان کرد: بسیج رسانه باید از مدیر خدمتگزار تقدیر کند و اخلاق رسانه‌ای را ترویج کند.
وی در مورد رسالت اصلی رسانه افزود: امروز رسالت اصلی رسانه‌ها روشنگری است و پیش‌قراول تمامی ‌زیرساخت‌ها باید رسانه باشد.
وی بر تحلیل‌گرایی رسانه‌ها تأکید کرد و ابراز داشت: حمایت از دولتی که انقلابی باشد بر تک‌تک اصحاب رسانه واجب است.
امام‌جمعه مرودشت در این مراسم تصریح کرد: امید است با تشکیل کانون بسیج رسانه، تلاش‌های خبرنگاران در راستای معرفی ظرفیت‌های انقلابی و ارزشی شهرستان با انسجام بیشتر، سرعت و قدرت بیشتری صورت گیرد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی آقایی در مورد نقش رسانه‌ها گفت: نقش رسانه‌ها نقشی حیاتی است و یعنی مواقع یک کار بزرگ فرهنگی انجام می‌شود اما اثر آن در جامعه کمرنگ است و در بعضی مواقع هم یک کار ظریف و کوچک انجام می‌شود اما با استفاده از رسانه‌ها اثرگذاری آن بیشتر و فراگیر می‌شود.
آقایی ابراز داشت: دشمن به‌صورت منسجم دشمنی می‌کند و امید است با تشکیل بسیج رسانه، اصحاب مطبوعات مرودشت باقدرت قلم خود در دفاع از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب منسجم تلاش کنند.
فرمانده سپاه مرودشت در این مراسم وحدت را یکی از ضروریات جامعه امروز دانست و افزود: کشور ما در دهه شصت‌ یکی از ناامن‌ترین کشورهای جهان بود اما امروز در اوج عزت و اقتدار قرار دارد.
هاشم جمالی در مورد جنگ نرم بیان کرد: شیوه جنگ دشمن عوض‌ شده است و روش‌های مقابله با این جنگ نیز متفاوت است و یکی از استراتژی‌های دشمن این است که فرصت‌های نظام را در ذهن مردم به تهدید تبدیل کند.
جمالی ابراز داشت: رسانه باید نسبت به فرصت‌های نظام روشنگری کند و کانون بسیج رسانه مأمنی برای نیروهای انقلابی و دلسوز نظام است.
وی در مورد جایگاه نقد در رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها باید افراد را منصفانه نقد کنند و اگر قرار است از کسی دفاع کنند دفاعشان باید عاقلانه و منطقی باشد چراکه دفاع بد از دشمنی بدتر است.
جمالی اظهار داشت: رویکرد ما در رسانه نسبت به دشمنان باید تهاجمی باشد و نباید بنشینیم تا دشمن یک حرکتی انجام دهد و بعد ما دفاع کنیم. در این نشست که با پخش مستند زندگی شهید مصیب درستکار خبرنگار شهید شهرستان مرودشت همراه بود، محمود حیدری به‌عنوان مسئول کانون بسیج رسانه شهید مصیب درستکار شهرستان  مرودشت معرفی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی