[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

قهرمان قسر دررفت!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: ارژن فاصله‌ای با کسب اولین پیروزی تاریخ خود برابر مس سونگون نداشت، اما بدشانسی یا بی تجربگی مانع از خلق این اتفاق شد.
از هفته دوم مسابقات لیگ برتر فوتسال ایران، روز پنجشنبه و از ساعت 16 یک بازی در سالن شهید ابوالفتحی شیراز آغاز شد. دیدار بین تیم‌های ارژن شیراز و مس سونگون در حالی آغاز شد که سکوهای سالن تقریباً پر شده بود و همه چیز برای برگزاری یک دیدار مهیج فراهم بود.
قضاوت این بازی بر عهده علی پورافشار، امیر لامعی، محمد بیاتی و علی اسماعیل سزاری بود و کوروش‌ هاشمی هم ناظر این دیدار بود.
بازیکنان ارژن: جواد اسفندیاری (دروازه‌بان اصلی)، رضا جوانبخت (کاپیتان)، مرتضی کشاورز، اسحاق سورغالی، مصطفی فخری، حمید قهرمانی، طالب عرب‌پور، محمد زارعی، علیرضا موسوی، حسن‌ هاشمی، ابراهیم فلامرزپور و مجتبی بذرافشان (دروازه‌بان ذخیره).
سرمربی: حمیدرضا کمالی؛ سرپرست: ناصر نعمتی
بازیکنان مس: علیرضا صمیمی، سعید مؤمنی، مصطفی نعمت‌وند، فرهاد فخیم، سعید تقی‌زاده، بابک نصیری، ابوالقاسم عروجی، محمد پیکانی‌روز، توحید لطفی، علیرضا عسگری، مسعود آستانه و بهمن جعفری.
سرمربی: حمید بی‌غم؛ سرپرست: ابوالفضل اسماعیلی.
ارژن کار خود را با جواد اسفندیاری، مرتضی کشاورز، رضا جوانبخت،‌ مصطفی فخری و اسحاق سورغالی آغاز کرد. شروع بازی با برتری مسی‌ها همراه بود و آنها در 5دقیقه نخست، سه بار به دروازه ارژن حمله کردند و صاحب دو موقعیت نه چندان خطرناک نیز شدند. اما هرچه از بازی گذشت، این ارژنی‌ها بودند که بر بازی مسلط شدند و جلو کشیدند. اولین فرصت بسیار خطرناک برای مس رقم خورد. در دهمین دقیقه بازی بود که ضربه بازیکن این تیم با تیر دروازه ارژن برخورد کرد. یک دقیقه بعد اولین گل بازی به ثمر رسید. بازیکن مس کرنر به دست آمده را بلند به میانه‌های میدان فرستاد و مسعود آستانه با یک ضربه والی بسیار زیبا توپ را به گوشه دروازه ارژن چسباند. پس از این گل قشنگ، مس یکی دو حمله دیگر نیز روی دروازه ارژن انجام داد و می‌توانست به راحتی حساب کار را دو بر صفر کند، اما این اتفاق نیفتاد. اولین فرصت بسیار جدی ارژن در دقیقه 14 بازی به وجود آمد. در این لحظه سه ضربه پیاپی توسط حمید قهرمانی، علیرضا موسوی و مرتضی کشاورز توسط گلر حریف دفع شد. در 5دقیقه پایانی این نیمه، فشار ارژن بیشتر و بیشتر شد و طالب عرب‌پور در دقیقه 17 می‌توانست گل تساوی را هم به ثمر برساند اما واکنش گلر حریف، این فرصت را هم از نماینده شیراز گرفت.
در آخرین ثانیه‌های نیمه اول بود که ارژن می‌توانست بالاخره به گل سوم دست یابد، اما بازیکنان این تیم آن‌قدر معطل کردند تا زمان به پایان رسید. در نیمه اول مسی‌ها محدودیت 5خطای تیمی را به پایان رساندند، اما مرتکب خطای ششم نشدند تا ضربه پنالتی نقطه دوم نصیب ارژن نشود. در این نیمه ارژن سه خطا انجام داد. در ایجاد حملات و موقعیت‌های گل نیز ارژن برتری جزئی بر حریف قدرتمند خود داشت. در این نیمه، ارژن 17حمله روی دروازه مس انجام داد و مس 13حمله ترتیب داد. هر دو تیم به 7موقعیت گل‌زنی رسیدند که سه فرصت آنها بسیار خطرناک بود و از بین این شش موقعیت، فقط یک بار مس توانست به گل برسد.
در نیمه دوم ارژن خیلی زود به گل رسید. قبل از اینکه دومین دقیقه به پایان برسد، مرتضی کشاورز، اسحاق سورغالی را با دروازه‌بان تک به تک کرد و او هم با یک بغل پای دقیق، گل تساوی را به ثمر رساند. پس از این گل، ارژن با استفاده از فشار تماشاگرانش، موقعیت‌های زیادی روی دروازه حریف خلق کرد. دو دقیقه پس از این گل بود که مصطفی فخری با دروازه‌بان تک به تک شد، اما ضربه چیپ او به دروازه‌بان برخورد کرد. یک دقیقه بعد حمید قهرمانی با دروازه‌بان تک به تک شد اما او هم این فرصت طلایی را از دست داد. پس از آن، قهرمانی و محمد زارعی دو موقعیت نسبتاً خوب دیگر را از دست دادند و در دقیقه 7 دوباره این محمد زارعی بود که در دو نوبت می‌توانست گل بزند، اما این فرصت بسیار عالی هم از دست رفت. یک دقیقه بعد مجدداً ارژن صاحب فرصت عالی گل‌زنی شد؛ اما ضربات پیاپی فخری، سورغالی و زارعی به گل تبدیل نشد تا از 6فرصت طلایی که در ده دقیقه ابتدایی نیمه دوم نصیب ارژنی‌ها شد، 4موقعیت از دست برود! 
در طرف مقابل مس که تحت فشار کامل ارژنی‌ها بود، در دقیقه دهم اولین فرصت خطرناک را به وجود آورد و ضربه فرهاد فخیم به تیر عمودی دروازه ارژن برخورد کرد و به زمین برگشت. پس از این لحظه، بازی با افت محسوسی مواجه شد و از دقیقه 10 تا 15 هیچ خطر جدی دروازه طرفین را تهدید نکرد، به جز یک شوت راه دور از محمد زارعی که توسط دروازه‌بان مس برگشت داده شد.
تیم مس که برای سومین فصل پیاپی مدعی جدی قهرمانی در لیگ برتر محسوب می‌شود، در 5دقیقه پایانی بر فشار حملات خود افزود و پس از اینکه دو فرصت بسیار خوب را در دقایق 16 و 17 از دست داد، از دقیقه 18 به پاورپلی روی آورد و با 5نفر در زمین ارژن حاضر شد، اما نتوانست هیچ خطر جدی دیگری روی دروازه این تیم ایجاد کند. 
نکته جالب نیمه دوم این بود که ارژنی‌ها هیچ خطایی روی بازیکنان مس انجام ندادند، درحالی‌که مسی‌ها مانند نیمه اول 5خطا مرتکب شدند، اما باز هم خطای ششمی از این تیم توسط داوران اعلام نشد. یکی دو صحنه مشکوک به خطا در سه دقیقه پایانی رخ داد که داوران دستور به ادامه بازی دادند و این تصمیمات به اعتراض بازیکنان ارژن هم منجر شد. اما در پایان این بازی با همان نتیجه تساوی 1-1 به پایان رسید. در مجموع در نیمه دوم، ارژن 12 و مس 11بار اقدام به حمله کردند که در این میان، موقعیت‌های بیشتری نصیب ارژن شد. ارژن 10فرصت گل‌زنی ایجاد کرد که نیمی از آنها بسیار خطرناک بودند و در طرف مقابل، مس 7موقعیت گل‌زنی ایجاد کرد و به 3فرصت خطرناک دست یافت. در مجموع دو نیمه، ارژن 29حمله انجام داد که به 9موقعیت نسبی و 8موقعیت عالی گل‌زنی تبدیل شد. در طرف مقابل نیز مس 24حمله انجام داد که به 8فرصت نسبی و 6موقعیت خطرناک منجر شد.
با توجه به اطلاعاتی که درباره این بازی داده شد، ‌می‌توان به ارژنی‌ها در این بازی نمره قبولی داد و آنها را شایسته کسب سه امتیاز دانست. آنها در این مسابقه دو مهره بسیار مؤثر خود، یعنی میثم برمشوری و جعفر نجفی را هم در اختیار نداشتند اما با نمایش عالی خود، هواداران را راضی به خانه فرستادند. 
حمیدرضا کمالی سرمربی ارژن پس از این بازی به شیرازنوین گفت: بازی خوبی بود. ما موقعیت‌های خوبی خلق کردیم و با وجود غیبت تعدادی از بازیکنانمان منسجم بودیم. در نیمه دوم بهتر شدیم. از تماشاگرانی که آمدند هم تشکر می‌کنم. فقط نمی‌دانم چرا تعدادشان کمتر از حد انتظار بود که فکر کنم به دلیل تعجیل در شروع مسابقه بود. کمالی در خصوص نمایش مصطفی فخری در این بازی گفت: او کمی مصدومیت داشت اما در نیمه دوم بهتر شد. ان‌شاءالله در بازی‌های آینده بهتر از این هم می‌شود.
ارژن که در هفته اول و در بندرعباس با نتیجه 4 بر 3 مغلوب آذرخش شده بود، در هفته سوم، روز جمعه همین هفته در تهران برابر پارسیان شهرقدس قرار می گیرد.
اما در دو دیدار دیگر روز پنجشنبه، تیم پارسیان شهر قدس موفق شد در ساوه به یک پیروزی پرگل دست پیدا کند. آنها میزبان خود تیم شهرداری ساوه را با نتیجه 8 بر 2 شکست دادند. همچنین تیم شهروند ساری هم موفق شد 4 بر 2 آذرخش بندرعباس را مغلوب کند. 4دیدار دیگر هفته دوم، عصر دیروز برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی