[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

نماینده سپیدان: توسعه روستاها در حد گفتمان و طرح است، روزنامه شیراز نوین

عضو فراکسیون توسعه روستایی مجلس با بیان اینکه توسعه روستاها  در حد گفتمان و طرح است،گفت: بازگشت روستاییان به روستاها با ایجاد اقتصاد مولد در روستاها امکان‌پذیر است.
علاءالدین خادم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت مهاجرت روستاییان به شهرها، گفت: روستاییان نقش بسزایی در ایجاد اقتصاد مولد در حوزه اقتصاد کلان را دارند اما متأسفانه عدم حمایت از جامعه روستایی بر مبنای آمایش صحیح از ظرفیت‌های 
اقتصادی- روستایی موجب شده است، بسیاری از روستاییان به شهرها مهاجرت کنند.
نماینده مردم سپیدان درمجلس شورای اسلامی ‌بابیان اینکه نوع نگاه و نگرش برنامه‌های توسعه‌ای روستاها باید برای ایجاد اقتصاد مولد دگرگون شود تصریح کرد: برای پایداری در اقتصاد روستایی می‌بایست، توسعه زیرساخت‌های توسعه‌ای عمرانی روستاها ازجمله آب، برق وگاز نیز مورد توجه ویژه قرار بگیرند تا روستاییان برای بازگشت به روستاها دلگرم شوند و یکی از موضوعاتی که از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می‌کند، ایجاد فرصت‌های اشتغال پایداراست.
 خادم افزود: تسهیلات و اشتغال روستایی برای توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستایی می‌بایست مدنظر قرار بگیرد اما موضوعی که نباید از آن غافل شد این است که  بروکراسی اداری از روستاها رخت ببنند زیرا بحت توسعه روستاها در مجلس  شورای نیز مطرح شده است اما هنوز اجرایی این طرح درحد گفتمان است.
وی ادامه داد: دستگاه‌های متولی در قالب طرح ساماندهی روستایی می‌بایست، دغدغه مردم را از حاشیه‌نشینی کاهش بدهند تا بتوان اقتصاد روستایی را ساماندهی کرد و این در حالی است که طرح‌هادی روستایی نیازمند الحاق و اصلاح است. عضو فراکسیون توسعه روستایی مجلس با بیان اینکه روستاییان در کشور نقش مولد پایدار در اقتصاد کشور را برعهده دارند یادآور شد: نبود برنامه ریزی مناسب و عدم آمایش  بهینه در روستا سیر افزایش مهاجرت روستاییان به شهرها را رقم زده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی