[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

نمره قبولی سنگنوردان استان فارس در رقابت‌های قهرمانی کشور، روزنامه شیراز نوین

پنجمین دوره رقابت‌های سنگنوردی نونهالان و نوجوان کشور با قهرمانی فارس در بخش پسران و کرمان در بخش دختران به کار خود پایان داد‌.
به گزارش روابط عمومی ‌هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان فا رس‌، حمیدرضا ایزدی رئیس این هیئت گفت‌: مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور در رده سنی نوجوانان و نونهالان و در بخش پسران‌، گرامیداشت کوهنورد پیشکسوت شیراز علی اصغر همایون‌سیرت روز پنجشنبه‌28‌تیرماه جاری با معرفی نفرات برتر به پایان رسید‌.
ایزدی تصریح کرد‌: 33‌ورزشکار از مجموع 145‌ورزشکار پسر که از 23‌‌استان کشور در این رقابت‌ها حضور داشتند پس از پایان دور مقدماتی به فینال این مسابقات راه یافتند‌. 
وی افزود‌: پس از برگزاری دور پایانی رقابت‌های سنگنوردی پسران به ترتیب استان‌های فارس‌، بوشهر و تهران مقام‌های اول تا سوم تیمی ‌را ازآن خود کردند‌. 
رئیس هیئت کوهنوردی استان فارس ادامه داد‌: در بخش سرطناب- نونهالان A آقایان رادان توتونچی از تهران‌، داتیس کفش‌چی از زنجان و رایکا دادجو از قزوین و در بخش سرطناب- نونهالان B آقایان رادان ایزدی از فارس‌، پرسام دهقانی از کرمان و محمد حسین اکبرپور از خوزستان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کرده و همچنین در بخش سرطناب- نوجوانان C آقایان نیما جمیری از بوشهر‌، ماهان عطایی از فارس و امین توکلی‌نسب از خراسان شمالی و در بخش سرطناب- نوجوانان D آقایان سهیل سید سیاح از اردبیل‌، اهورا شاه‌صنمی ‌از خوزستان و امیراحمدی از زنجان مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند‌.
ایزدی بیان کرد‌: این رقابت‌ها در بخش بانوان‌، گرامیداشت بانوی پیشکسوت شیراز علیا مکتبی‌فرد نیز با حضور 162‌ورزشکار از 20‌استان روز جمعه 29‌تیرماه ادامه و نفرات برتر آن مشخص شدند‌. 
وی اظهار کرد‌: در پایان مسابقات در بخش دختران استان‌های کرمان‌، تهران و خراسان رضوی به‌ترتیب به مقام‌های اول تا سوم دست پیدا کردند و استان فارس در این بخش به مقام چهارمی ‌اکتفا کرد‌. 
همچنین در رقابت‌های بانوان نیز در بخش سرطناب- نونهالان A دختران بهار عراقی‌پور از کرمان‌، زهرا محمد‌پور از خراسان رضوی و یاسمن عوض‌نژاد از کرمان و در بخش سرطناب- نونهالان B خانم‌ها فاطمه سادات رضوی از خراسان رضوی‌، هستی علی‌پور‌کرمانی از کرمان و عسل یعقوب‌زاده از فارس به‌ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کرده و همچنین در بخش سرطناب- نوجوانان C خانم‌ها سارا زراعت‌زاده‌، کیانا رشیدی و آیناز محمدی‌ساردو هر سه از کرمان و در بخش سرطناب- نوجوانان D خانم‌ها ستایش پرسا از کرمان‌، زهرا نوری از اصفهان و آلینا سالاری از تهران مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند‌.
قابل ذکر است 250‌کوهنورد داوطلب هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان فارس کار میزبانی و اجرای این دوره از مسابقات را بر عهده داشتند‌. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی