[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

نمایشگاه دروازه گفتگوی تمدن‌هاست، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به جایگاه مناسب نمایشگاهی استان فارس در کشور از نظر تعداد نمایشگاه‌ها‌ و همچنین برگزاری نمایشگاه در ابعاد مختلف، بر لزوم توسعه این صنعت در فارس تأکید کرد و گفت: نمایشگاه جایگاهی برای عرضه قابلیت‌ها‌ی یک کشور یا بهره‌گیری از رهاوردهای تکنولوژی کشورهای دیگر است که علاوه بر روابط اقتصادی دیپلماسی سیاسی را نیز شکل می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار کریگ نیومن معاون کنونی آفریقا و خاورمیانه و رئیس منتخب انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی (UFI)، استان فارس را مهد تمدن و فرهنگ ایران اسلامی ‌دانست و یادآور شد: یکی از نخستین بنیان‌ها‌ و نظام‌ها‌ی سیاسی دنیا در تخت جمشید بوده است.
مهندس تبادار با اشاره به سخنان معاون آفریقا و خاورمیانه انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی در رابطه با تبلیغات منفی رسانه‌ها‌ی بیگانه علیه ایران، افزود: ما به ایجاد ارتباط مؤثر با افرادی که منصف هستند و قضاوت صحیح می‌کنند نیاز داریم تا مظلومیت ایران در برابر این هجمه‌ها‌ی نادرست مشخص شود.
مهندس تبادار همچنین با اشاره به جایگاه مناسب نمایشگاهی استان فارس از نظر تعداد نمایشگاه‌ها‌ و برگزاری نمایشگاه در ابعاد مختلف، برلزوم توسعه این صنعت در فارس تأکید کرد و گفت: نمایشگاه جایگاهی برای عرضه قابلیت‌ها‌ی یک کشور یا بهره‌گیری از رهاوردهای تکنولوژی کشورهای دیگر است که علاوه بر روابط اقتصادی دیپلماسی سیاسی را نیز شکل می‌دهد.
کریگ نیومن، معاون کنونی آفریقا و خاورمیانه و رئیس منتخب انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی (UFI) نیز در این دیدار با بیان اینکه اطلاعاتی که درباره ایران داشته را از رسانه‌ها‌ی خارجی به دست آورده است، تأکید کرد: با سفر به ایران متوجه شدم این اطلاعات کاملاً نادرست است و این رسانه‌ها‌ تلاش می‌کنند ایران را کشوری منفی نشان دهند.
وی به توانمندی‌ها‌ و ظرفیت‌ها‌ی موجود در ایران برای توسعه صنعت نمایشگاهی اشاره کرد و گفت: ایران به رغم اینکه در وضعیت بحرانی و تحریم قرار دارد تلاش‌ها‌ی زیادی در این زمینه انجام داده و ما نیز پیشنهادات بسیار خوبی برای توسعه در این بخش داریم.
نیومن که به عنوان رئیس منتخب انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی در دوره آینده این انجمن انتخاب شده است، توسعه صنعت نمایشگاه را فرصتی برای حضور مردم سراسر دنیا در ایران دانست و افزود: در دوران مسئولیت به عنوان رئیس UFI تلاش می‌کنم زمینه‌ها‌ی تجارت سایر کشورها در ایران را فراهم کنم.
در این دیدار حسین اسفهبدی  که ریاست هیئت مدیره و مدیرعاملی شرکت سهامی ‌نمایشگاه‌ها‌ی بین‌المللی و  مسئولیت منطقه خاورمیانه و آفریقا در انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی (UFI)را بر عهده دارد نیز حضور داشت. اسفهبدی با اشاره به توانایی‌ها‌ و ظرفیت‌ها‌ی استان فارس در زمینه توسعه نمایشگاه‌ها‌، تقویت روابط این استان با UFI را فرصت مناسبی برای توسعه این صنعت در فارس دانست. اتحادیه جهانی نمایشگاه‌های بین‌المللی (UFI) انجمن برجسته‌ترین برگزارکنندگان نمایشگاه و مدیران فضاهای نمایشگاهی بوده و اتحادیه اصلی نمایشگاه‌های بین‌المللی به شمار می‌رود UFI برای ارتباط دادن فعالان صنعت نمایشگاهی در سطح بین‌المللی، به اشتراک‌گذاری دانش و تجربه‌ آنها، ایجاد فضای مطالعه و تحقیق و ارتقای کیفیت نمایشگاه‌های تجاری تأسیس شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی