[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

پسربچه ۱۰ساله رکورد مایکل فلپس را شکست!، روزنامه شیراز نوین

کلارک کنت، پسربچه 10ساله آمریکایی، رکورد 100متر قورباغه که متعلق به مایکل فلپس بود را شکست و به نام خود به ثبت رساند.  در مسابقات فار وسترن که در شهر کالیفرنیا آمریکا برگزار می‌شود، کلارک کنت در 100متر قورباغه، با رکورد 1:09:38 توانست رکورد پیشین را که متعلق به مایکل فلپس با 1:10:48 بود بشکند. فلپس که موفق‌ترین ورزشکار تاریخ المپیک با 23مدال طلا به حساب می‌آید، در 23سالگی و در سال 1995 این رکورد را به نام خود به ثبت رسانده بود.
کلارک در مصاحبه با CBS در این رابطه گفت: خیلی‌ها من را کلارک صدا می‌کنند ولی حالا، وقتی رکورد مایکل فلپس را شکسته‌ام، همه من را سوپرمن صدا می‌کنند.
نکته جالب در این میان این است که کلارک کنت، نام واقعی شخصیت افسانه‌ای سوپرمن است که حالا در میادین شنا، هم‌نام او در خردسالی توانسته سر و صدای بسیاری به پا کند. طبق گفته مربی‌اش، کلارک در 16سالگی از امیدهای آمریکا در المپیک 2024 پاریس خواهد بود.
کلارک ادامه داد: المپیک پاریس 2024 یا لس‌آنجلس 2028. این رکورد به من انگیزه می‌دهد که به شنا کردن ادامه دهم و تمام تلاشم را کنم که به بالاترین سطح برسم.
فلپس وقتی 15ساله بود برای اولین بار در المپیک شرکت کرد و این رکورد را در سال 1995 به ثبت رساند و پس از آن، در دوران 16ساله حرفه‌ای‌اش، 23مدال طلا کسب کرد. با این حال، مربی کلارک معتقد است او پتانسیل تبدیل شدن به موفق‌ترین ورزشکار تاریخ المپیک و شکستن رکورد مدال‌های فلپس را دارد.
مربی او گفت: این پسربچه با تمام نوجوانانی که تا به حال مربی‌شان بوده‌ام متفاوت است. او همیشه نسبت به دیگران برجسته‌‌تر بوده و به نظرم یک نابغه است.
کریس، پدر کلارک نیز در این رابطه گفت: کلارک کلاس‌ پیانو می‌رود، در مدرسه هنرهای رزمی یاد گرفته و اگر در مدرسه کلاس‌های برنامه‌نویسی کامپیوتر و مشابه آن برگزار شود، همواره در آن‌ها شرکت می‌کند.
مایکل فلپس نیز به این رکوردشکنی واکنش جالبی داشت. او در توئیتر خود نوشت: به کلارک کنت برای شکستن این رکورد تبریک می‌گویم. ادامه بده رفیق! رویاهای بزرگ داشته باش.
به نظر می‌رسد یک نابغه استثنایی دیگر در رشته شنا ظهور کرده و باید انتظار درخشش او را در آینده و رقابت‌های المپیک داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی