[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

دنبال سرمایه‌گذار تالار مرکزی شهر هستیم، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: برای تکمیل 2هزار و 500 پروژه نیمه‌تمام استان، 20 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.
به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی، دوشنبه در حاشیه نشست هم‌اندیشی بررسی پروژه‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه اعتبارات عمرانی استان در سال از یک هزار و 500 میلیارد تومان تجاوز نمی‌کند، بنابراین تکمیل این تعداد پروژه بیش از 15 سال به طول خواهند انجامید.
وی ادامه داد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری و برای اینکه پروژه‌ها در مدت زمان کمتر و با کیفیت بهتری به بهره‌برداری برسد، قانون‌گذار در تبصره 19 قانون بودجه امسال پیش‌بینی کرده که پروژه‌های دارای توجیه فنی و اقتصادی و قابل واگذاری به بخش خصوصی واگذار شود.
او اظهار داشت: اکثر پروژه‌های قابل واگذاری برای سرمایه‌گذار جذابیت‌های لازم را دارد و اگر برخی پروژه‌ها از جذابیت کمتری برخوردار باشد قانون‌گذار پیش‌بینی کرده است که این پروژه‌ها را با تعریف بسته‌های اقتصادی جذاب‌تر کنیم.
رحیمی ‌افزود: استان فارس هم‌اینک از نظر واگذاری پروژه‌ها جزء استان‌های برتر کشور است و واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی به عنوان یکی از شاخص‌های ارزیابی مدیران استان در نظر گرفته شده است. وی گفت: از مهمترین پروژه‌های استان که به این رویکرد در حال اجراست می‌توان به پروژه آزادراه شیراز- اصفهان با 2هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار اولیه و 70 درصد پیشرفت فیزیکی، پروژه آزادراه لامرد- پارسیان با 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، پروژه آبرسانی از دریا به لامرد با بیش از 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و تصفیه‌خانه خط دوم آبرسانی به شیراز با بیش از 400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اشاره کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزود: علاوه بر این، تعدادی از اماکن ورزشی و درمانی را نیز به همین شکل به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و آمادگی داریم که هر پروژه دیگری را که بخش خصوصی پیشنهاد دهد واگذار کنیم.
وی گفت: برای واگذاری پروژه تالار مرکزی شیراز به بخش خصوصی که شامل سالن آمفی‌تئاتر، موسیقی و نمایش می‌شود نیز تاکنون با چند سرمایه‌گذار مذاکراتی داشته‌ایم و در کنار آن بسته‌های اقتصادی نیز برای بازگشت سرمایه‌گذاری انجام‌شده تعریف خواهیم کرد.
رحیمی ‌اضافه کرد: سرمایه‌گذاران می‌توانند برای مشارکت در این پروژه‌ها از تسهیلات صندوق توسعه ملی و دیگر تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت استفاده کنند. وی ادامه داد: همچنین پیمانکارانی که از دولت مطالباتی دارند می‌توانند مطالبات خود را به عنوان آورده قلمداد و در این پروژه‌ها مشارکت کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی