[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۶
  • دوره جدید

خیرین ۳۲میلیارد تومان در شیراز خدمات ارئه کرده‌اند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش تسنیم، علی نقی مصلح با بیان این که مهندسی فرهنگی از جمله اصلی‌ترین اهداف این مجمع است اظهار کرد: مهندسی فرهنگی به بخشی از فعالیت‌هایی گفته می‌شود که هرپروژه‌ای در جامعه ایجاد خواهد کرد البته در کنار مهندسی فرهنگی یکی از اهداف این مجمع گسترش مصادیق خیر و فعالیت‌های مبتنی بر خیرین در جامعه است. پیشتر به این علت که تنها فعالیت خیرین در زمینه‌های ساخت بیمارستان و پروژه‌های عمرانی و هزینه بود عده به‌خصوصی توانایی شرکت در این‌گونه فعالیت‌ها را داشتند اما با ایجاد مجمع خیرین فرهنگ‌ساز‌ و شهرساز این فرصت فراهم شده است که هرکسی با هر توان‌ مالی و هر استعدادی که داشته باشد فعالیت کند و هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت. 
مصلح افزود: از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به ایجاد سرا‌های مهربانی اشاره کرد و نکته جالب این است که  بیش از ۱۵۰ هزار لباس در این مراکز اهدا شده است که بیش از ۷۰ درصد نو بوده و در تأمین سایر نیاز‌ها نیز بیش از ۳۰۰ نفر از خیرین فعالیت مستمر داشته‌اند. 
عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهساز و فرهنگ‌ساز بیان کرد: ایجاد فضای سبز توسط خیرین، کاشت درخت، ایجاد صندلی‌های شهری، زمین چمن مصنوعی، کتابخانه، نمازخانه، مراکز خوداشتغالی، چهار سرای مهربانی، ۲ سرای یار مهربان و ایجاد مجتمع ورزشی چندمنظوره از‌جمله مهمترین اقداماتی است که توسط خیرین درحال انجام یا به بهره‌برداری رسیده است. 
رئیس کمیسیون جذب خیرین مجمع خیرین شهرساز و ‌فرهنگ‌ساز در‌خصوص حجم مالی خدمات ارائه شده توسط خیرین مجمع نیز عنوان کرد: با توجه به ارزش زمین ارائه شده‌ و خدماتی که خیرین انجام داده‌اند تاکنون بیش از ۳۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و خدمات خیر توسط خیرین به ‌مردم مناطق مختلف ارائه شده است. مصلح با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ همیار پلیس در شیراز در‌حال فعالیت هستند و در همین راستا نیز همیار فضای سبز نیز در سه بوستان فعال شده گفت: معتقدیم تا زمانی که مردم به فکر جامعه خود نباشند و خودشان اقدامی‌ در جهت بهبود جامعه انجام ندهند پیشرفتی در جامعه حاصل نخواهد شد و در ‌هیچ کجای دنیا پیشرفتی صورت نخواهد گرفت مگر این که مردم کاری کنند.  عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز در خصوص تعداد خیرین این مجمع نیز گفت: در‌ مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز سه نوع عضو وجود داشته است بخش اول خیرین پیوسته‌اند کسانی‌ که همیشه همکاری داشته‌اند و جمعیت این خیرین بالغ بر ۵۶ نفر است بخش دوم خیرین وابسته‌اند که بیش از ۳۰۰ عضو را تشکیل داده‌اند و بخش دیگر نیز خیرین حقوقی‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی