[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

نقشه شوم ژیلا برای شوهر دختر عمویش، روزنامه شیراز نوین

عذاب وجدان لحظه‌ای رهایم نمی‌کند چرا که تنها به‌خاطر حسادت‌های زنانه و عقده‌های حقارت‌آمیز روانی، زندگی شیرین و توأم با آرامش یکی از نزدیکانم را متلاشی کردم و همسر او در حالی هم اکنون با دروغگویی‌های من قصد دارد مهر طلاق بر شناسنامه‌اش بنشاند که من پشیمانم.
زن جوانی به نام ژیلا که عذاب وجدان شدید او را به مرکز مشاوره کلانتری کشانده بود در‌حالی که عنوان می‌کرد فقط می‌خواستم حسادت‌های درونی‌ام را تخلیه کنم ولی نمی‌دانستم عاقبت این کار زشت به کجا می‌انجامد، به کارشناس اجتماعی کلانتری سجادشهر گفت: از دوران کودکی حس حسادت عجیبی نسبت به دختر عمویم داشتم. ما تقریباً هم سن و در یک سطح خانوادگی متوسط بودیم اما تهمینه خیلی خوش‌شانس بود.
او با همه ارتباط برقرار می‌کرد و در دل همه جای می‌گرفت. اطرافیانم مدام از ادب و وقار او تمجید می‌کردند. زیبایی ظاهری شانس دیگر تهمینه بود و با شیرین زبانی‌هایش توجه همه را به خود جلب می‌کرد.
از همان دوران کودکی وقتی می‌دیدم بستگانم بیشتر به او توجه می‌کنند حس حسادتم برانگیخته می‌شد، به‌طوری که حتی وقتی عروسک‌هایی شبیه هم می‌خریدیم باز هم من به رنگ عروسک او و رفتار مهربانانه‌اش با عروسک حسودی می‌کردم. وقتی بزرگ‌تر شدیم احساس می‌کردم همه پسران فامیل دوست دارند با او ازدواج کنند.
تهمینه خواستگاران زیادی داشت ولی با مشورت پدرش به همه آن‌ها پاسخ منفی می‌داد. این در‌حالی بود که من هیچ خواستگاری نداشتم و مادرم همواره تهمینه را به رخ من می‌کشید. حسادت وجودم را تخریب می‌کرد به‌طوری که به بهانه‌های مختلف از تهمینه قهر می‌کردم.
در واقع او به الگویی در بین دختران فامیل تبدیل شده بود تا این که روزی سروش از او خواستگاری کرد. او جوانی خوش تیپ، مؤدب و از خانواده‌ای مرفه بود. از همه مهم‌تر این‌که علاقه عجیبی به تهمینه داشت و عاشق و دلباخته او شده بود.
وقتی تهمینه با سروش ازدواج کرد غوغایی در خانواده ما به پا شد. مادرم مرا مورد سرزنش قرار می‌داد که عرضه هیچ کاری را ندارم. تهمینه حتی بعد از ازدواج هم زبانزد فامیل بود چرا که زندگی موفقی داشت و همه از علاقه او به همسرش سخن می‌گفتند. در همین روزها بود که من هم با قربانعلی ازدواج کردم. او شاگرد گچ‌کاری بود و هزینه‌های زندگی‌اش را به سختی تأمین می‌کرد اما من که خودم را بدشانس می‌دانستم فقط برای این که ازدواج کرده باشم به خواستگاری او پاسخ مثبت دادم.
این در‌حالی بود که زندگی خوب تهمینه هنوز آزارم می‌داد در حالی که من و تهمینه صاحب فرزند شده بودیم در یک مجلس میهمانی با هم روبه‌رو شدیم و او مهربانانه مرا در آغوش کشید. او کینه‌ای از من به دل نداشت اما من وقتی سوئیچ خودروی او را در دستش دیدم دیگر طاقت نیاوردم. از فردای آن روز مدام با شماره تلفن همسرش تماس می‌گرفتم و به دروغ عنوان می‌کردم که تهمینه قبل از ازدواج با او، با پسر یکی از بستگانش رابطه عاشقانه داشته است. انواع و اقسام دروغ‌ها را سر هم می‌کردم تا سروش را نسبت به او بدبین کنم. این بود که آن‌ها دچار اختلاف شدید خانوادگی شدند و من از عمه‌ام شنیدم که سروش درخواست طلاق داده است. اکنون در حالی دچار عذاب وجدان شده‌ام که نمی‌دانم چگونه حقیقت ماجرا را بازگو کنم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی