[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

لاریجانی: تحریم‌ها، ضرر مقطعی و فواید طولانی‌مدت داشت، روزنامه شیراز نوین

انتخاب: رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص فشارهای غرب در زمان مذاکرات هسته‌ای گفت: جمهوری اسلامی به‌علت مواضع در قبال فلسطین فشارهای زیادی ازسوی غرب متحمل شد. 
 علی لاریجانی در حاشیه برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی حمایت انتفاضه مردم فلسطین به گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه «الخبر» الجزایر پرداخت و در پاسخ به این سؤال که آیا ایران در خصوص ایستادگی سر مسئله فلسطین دچار هزینه شده است، یا خیر؟ گفت: همین طور است؛ ما فشارهای زیادی را در این خصوص متحمل شدیم.  
اهم اظهارات رئیس‌مجلس به نقل از خانه‌ملت در ادامه آمده است؛  
• زمانی در مذاکرات هسته ای یکی از رجال غربی مطلبی را به من گفت با این مضمون که چون شما موضع مقاومت در قبال مسئله فلسطین دارید ما در زمینه انرژی هسته ای موضع گیری علیه شما داریم.  
• پراکندگی و بحران‌های ترویستی در کشورهای اسلامی باعث شده رژیم صهیونیستی در دخالت در مسئله فلسطین حریص شده و به عامل محرکی برای افزایش و دامن زدن به مسائل داخلی کشورهای مسلمان تبدیل شود چنانچه خود سران رژیم صهیونیستی، حمایت‌ها از جبهه النصره را اعلام کردند.  
•{درباره دشمنی غرب با جمهوری اسلامی بعد از وقوع انقلاب} البته تمام کشورهای غربی در این موضع گیری یک جور نیستند ولی کشورهای بزرگ این وضع را دارند.  
• علت موضع گیری غرب با جمهوری اسلامی ایران این است که ایران نمی‌خواهد استقلال خود را از دست بدهد و می‌خواهد روی پای خود بایستد لذا غرب می‌گوید انقلاب کردید اما کار ما را انجام دهید و موضع خود نسبت به فلسطین را تغییر دهید، از طرفی هم آنها می‌خواهند در مسائل تکنولوژیک صرفاً مصرف کننده باشیم در حالی که قصد داریم مستقل باشیم. 
• جمهوری اسلامی هزینه استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را می‌دهد که البته بی فایده نبوده است، تحریم‌ها باعث شده خودمان روی تکنولوژی‌ها کار کنیم و حتی اگر تحریم‌ها ضررهای مقطعی برای ما داشت اما فواید طولانی مدت هم داشت از این رو در مسیر خود مصر هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی