[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

دادستان کل کشور: بعد از استجازه باید جدی‌تر عمل کنیم، روزنامه شیراز نوین

دادستان کل کشور با بیان اینکه اصلاح طلبان خیلی مدعی هستند، گفت: من نه اصولگرا هستم نه اصلاح‌طلب اما وقتی حساب می‌کنیم می‌بینیم بیش ازسه چهارم سنوات بعد انقلاب، فرمان دست اصلاح‌طلبان بوده است.
به نقل از روابط عمومی ‌دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری طی سخنانی در شانزدهمین همایش تخصصی دادستان‌ها عمومی ‌و انقلاب مراکز استان و دادستان‌های نظامی‌ سراسر کشور اظهار کرد: دادستان در صحنه کارزار برای ایجاد امنیت،  خدمت به مردم، احقاق حقوق آنها و ایجاد نظم در جامعه، «محور» است و لذا به موجب قانون، همه نیروهای نظامی ‌و انتظامی ‌و اطلاعاتی، ضابط دادستان هستند و نباید این جایگاه را دست کم گرفت.
وی خاطرنشان کرد: قبلاً هم گفته‌ام دادستان ساعت کار ندارد و همیشه باید در صحنه باشد، البته رفتن به مرخصی حق شماست، ولی اقتضای کار این است و دادستان نمی‌تواند شهر را بی‌دادستان بگذارد مگر در موارد ضرورت که آن هم معاون او کارها را انجام می‌دهد.
وی با بیان اینکه تکلیف اصلی ما در خدمت مردم بودن آن هم بدون ساعت کار است خطاب به دادستان‌ها ادامه داد: من از تلاش‌های شما خبر دارم و زحمات شما قابل تقدیر است. من سعی می‌کنم هم بخش پر و هم بخش خالی لیوان را ببینم. طبق گزارش‌هایی که می‌آید تلاش‌ها زیاد و آن بخش پر لیوان افتخارآفرین است اما بخش خالی هم داریم. هدف اصلی این گردهمایی‌ها این است که آن بخش‌های خالی را شناسایی و خلأها را پر کنیم. دادستان کل کشور با بیان اینکه بخش نظارت بر دادسراها را باید جدی بگیریم، گفت: ما بیش از ۴۰۰ دادسرا در سراسر کشور داریم و لذا همه باید در امر نظارت مکمل هم باشیم. تا نظارت درست هم نباشد اصلاح صورت نمی‌گیرد. من آرزو می‌کنم رئیس قوه قضائیه به صورت مخفی بیایند و بر عملکرد من نظارت کنند زیرا مدعی نیستم هر کاری که انجام می‌دهم و هر تصمیمی‌که می‌گیرم درست است و من دوست دارم ضعف‌هایم به من منتقل شود.
منتظری با اشاره به اهمیت انتقاد منصفانه گفت: انتقاد باید همان ویژگی‌های «المومن مرآة المومن» را داشته باشد. یعنی همانند آیینه باید صاف و سالم باشند و من که می‌خواهم انتقاد کنم باید آیینه‌وار عمل کنم و دنبال مچ‌گیری نباشم. یکی دیگر از ویژگی‌های آیینه این است که سرو صدا نمی‌کند و فریاد نمی‌زند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی