[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۹
  • دوره جدید

شهر صدرا بر مدار توسعه عمرانی، روزنامه شیراز نوین

با افتتاح و شروع عملیات اجرایی 276 میلیارد تومان از پروژه‌های شرکت عمران صدرا عنوان شد:
شهر صدرا بر مدار توسعه عمرانی

 

پیمان کشاورز- شیرازنوین
 با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور، استاندار فارس، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا و جمعی از مدیران استانی و مسئولان شهر صدرا پروژه‌های عمرانی بزرگ این شهر که توسط شرکت عمران شهر جدید صدرا به اتمام رسیده است افتتاح و کلنگ احداث چند پروژه عمرانی دیگر نیز بر زمین زده شد.
 پروژه‌های افتتاح شده
خط انتقال فاضلاب غرب صدرا با اعتبار 60 میلیارد ریال به طول 3300 متر و فاز اول تصفیه خانه غرب صدرا با اعتبار 45میلیارد ریال و با حجم 3000مترمکعب نخستین پروژه افتتاحی در این آیین بود.
مسکن مهر بناسازان رمضان با 194 هزار و 737 مترمربع زیربنا با هزینه‌ای بالغ‌ بر 357 میلیارد ریال در 100 بلوک پروژه بعدی بود که به بهره‌برداری رسید.
مسکن مهر خودمالک صدرا با 740واحد با اعتبار 322میلیارد ریال در 8هزار و 788 واحد نیز از جمله پروژه‌های افتتاحی در شهر صدرا بود که توسط شرکت عمران شهر جدید صدرا به پایان رسید.
افتتاح مجموعه مسکونی مشارکتی آسمان صدرا با 656 واحد و اعتباری بالغ‌بر 700 میلیارد ریال از جمله پروژه‌های افتتاحی دیگر در شهر صدرا بود که عملیات اجرایی فازهای 3 و 4 این پروژه نیز در 800 واحد و با هزینه هزار میلیارد ریال آغاز شد.
مدرسه 12 کلاسه قوام الدین شیرازی نیز از جمله پروژه‌هایی بود که با اعتباری بالغ‌بر 30 میلیارد ریال با مساحت 3 هزار و 913 مترمربع با هزار و 500 مترمربع زیربنا در 3 طبقه آموزشی و ساختمانی مجزا به بهره‌برداری رسید که بنا به گفته خلیل حاجی‌پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا ساخت این مدرسه در یک دوره زمانی 100روزه انجام گرفت که به نوعی یک رکورد در عملیات عمرانی در کشور محسوب می‌شود.
مسجد فاطمة‌الزهرا (س) در سایت مسکن مهر مدیریت توسعه‌گر نیز ازجمله پروژه‌های افتتاحی بود که با اعتبار 8 میلیارد ریال در مساحت 867 مترمربع با زیربنای 564 مترمربع به بهره‌برداری رسید. همچنین 6 باب واحد تجاری در سایت مسکن سیمان فارس و خوزستان با اعتبار بالغ‌بر 7 میلیارد ریال به صورت شالوده‌محور در زمینی به مساحت 391 مترمربع با زیربنای 280 مترمربع دارای 6 باب مغازه در شهر جدید صدرا گشایش یافت.
 آغاز عملیات اجرایی چندین پروژه جدید
همزمان با افتتاح پروژه‌های عنوان شده توسط شرکت عمران شهر جدید صدرا کلنگ احداث چندین پروژه دیگر نیز بر زمین زده شد که فاز 3 و 4 پروژه مسکونی- تجاری آسمان صدرا که از جمله پروژه‌های مشارکتی ساخت مسکن در شهر صدرا محسوب می‌شود با تعداد 800 واحد مسکونی و اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال از آن جمله بود.
ساخت سه قطعه زمین ورزشی در شهر صدرا نیز از جمله پروژه‌های مهمی ‌بود که شرکت عمران شهر جدید صدرا با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی آن را شروع کرد. این سه قطعه زمین ورزشی در فاز 2 سایت مسکن مهر بناسازان به مساحت 1500 متر مربع، فاز 2 سایت مسکن مهر وزارت دفاع به مساحت 1240 متر مربع و فاز یک اکوپارک شهر صدرا به مساحت 1240 متر مربع  واقع شده که با هزینه‌ای بالغ بر 15میلیارد ریال ساخته و به بهره‌برداری خواهد رسید و طبق اعلام شرکت عمران شهر صدرا زمان تعیین شده برای خاتمه عملیات اجرایی این سه قطعه بهمن ماه سال جاری خواهد بود.
 بنا به اعلام شرکت عمران صدرا جمع هزینه‌های انجام‌شده مسکن مهر (سه‌جانبه) بالغ‌بر 384 میلیارد ریال، جمع هزینه انجام‌شده پروژه‌های روبنایی و زیربنایی بالغ‌بر 152 میلیارد ریال، جمع هزینه پروژه کلنگ‌زنی بالغ‌بر 15 میلیارد ریال و جمع کل روبنایی و زیربنایی و مسکن مهر صدرا نیز بالغ‌بر 536 میلیارد ریال برآورد شده است.
اتکای شرکت عمران شهرهای جدید به منابع داخلی
در این آیین معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که صدرا علیرغم جمعیت بالایی که دارد تاکنون از داشتن زیرساخت‌ها محروم بوده است گفت: خوشبختانه در چند ماه گذشته روند خدمت‌رسانی در صدرا شتاب گرفته و مجموعه پروژه‌ها در صدرا با برنامه‌ریزی مشخصی در حال پیشرفت است که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم صدرا را شهری برخوردار از استانداردهای جدید زندگی و شهری پایدار ببینیم. حبیب الله طاهرخانی روند کاری شرکت عمران شهرهای جدید را روندی متکی به منابع داخلی خود عنوان کرد و گفت: شرکت عمران شهرهای جدید در صدرا و سایر شهرهای مرتبط بدون اتکا به منابع دولتی و تنها با اتکا به منابع داخلی خود در حال پیشبرد پروژه‌های مدنظرشان هستند. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: با توجه به اهمیت نقش بخش خصوصی، تنها راه برای تعریف پروژه‌های جدید استفاده از این توانایی‌ها و امکانات این بخش است که ما نیز با اتکا به این دیدگاه 50هزار واحد مسکونی جدید را در دستور کار داریم تا علاوه بر کاهش تصدی‌گری دولت در بخش عمرانی به بحث کیفیت ساخت و سازها نیز نگاهی ویژه داشته باشیم. این مقام مسئول ساخت 100 واحد آموزشی در شهرهای جدید را از دیگر کارهای پیش روی راه و شهرسازی عنوان و تصریح کرد: در هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) امسال حدود 20 واحد آموزشی جدید و 30 پارک محله‌ای در مجموعه شهرهای جدید کشور به بهره‌برداری رسیده و 80مدرسه جدید دیگر نیز تا پایان سال 97 احداث می‌شود.
صدرا شهری با آینده‌ای موزون
استاندار فارس در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی شرکت عمران شهر جدید صدرا وحدت رویه موجود میان مجموعه مدیریتی این شهر را عاملی برای رشد و توسعه صدرا برشمرد و گفت: اتحاد و همدلی در کنار تلاش‌های بی‌وقفه مدیریت شرکت عمران شهر جدید صدرا باعث شده تا امروز صدرا را شهری با آینده‌ای موزون بشناسیم و پروژه‌هایی که امروز در صدرا به بهره‌برداری رسیده نشان می‌دهد این شهر در آینده به طور قطع براساس اهداف اصلی مهیای زندگی خواهد شد. اسماعیل تبادار با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در جهت بهره‌برداری از پروژه‌های معطل مانده مسکن مهر گفت: بهره‌برداری به معنای تمام شدن کارهای مربوط به این سایت‌ها نیست و خدمات مرتبط کماکان ادامه خواهد داشت و اگرچه با اتمام هزار واحد باقیمانده از پروژه‌های مسکن مهر در صدرا تا پایان نیمه دوم سال آینده پرونده ساخت مسکن مهر در صدرا خاتمه می‌یابد اما پرونده خدمت‌رسانی به این واحد‌ها کماکان باز خواهد بود. وی اضافه کرد: تلاش دولت بر این استوار است که خانه‌های مسکن مهر بر اساس تعهدات پیشین در اختیار متقاضیان قرار بگیرد که بر همین اساس با همکاری و مشارکت پیمانکار، شرکت عمران شهر صدرا و مردم مشکلات مربوط به افزایش قیمت در مسکن مهر شهر صدرا مرتفع شده است. نماینده عالی دولت در استان ایجاد تصفیه خانه را یکی از درخواست‌های دائمی ‌مردم صدرا ذکر کرد و گفت: تصفیه خانه غرب صدرا در کوتاهترین زمان ممکن با ظرفیت سه هزار متر مکعب امروز به بهره‌برداری رسید و طرح‌های دیگری نیز در راستای ایجاد تصفیه خانه در شهر صدرا در دستور کار قرار دارد که احداث تصفیه خانه شرق صدرا با مشارکت شرکت آبفا از جمله این برنامه‌هاست. وی افزود: اگرچه تصفیه خانه شرق صدرا در فهرست پروژه‌های ملی تعریف شده اما در سال گذشته 9میلیارد تومان و در سال جاری نیز 6 میلیارد تومان از اعتبارات استانی جهت تسریع در عملیات اجرایی فاضلاب شهر صدرا و احداث تصفیه خانه شرق این شهر اختصاص یافته است. استاندار فارس همچنین ضمن تأکید بر استفاده از پساب فاضلاب غربی صدرا برای آبیاری فضاهای سبز این شهر جدید، بازچرخانی آب را یکی از راهکارهای ضروری و مورد نیاز استان در شرایط فعلی دانست. تبادار همچنین به تأخیر در روند اجرای پروژه‌ی احداث محور قره‌پیری به شیراز اشاره کرد و گفت: اگر همکاری مردم در این بخش به وجود نیاید می‌بایست به فکر مسیر جایگزین بود و می‌توان تونل را در مسیر دیگری احداث کرد چرا که درحال حاضر زمان از هر چیزی برای ما مهم‌تر است.
شرکت عمران صدرا عمرانی‌تریندستگاه اجرایی استان
در بخش دیگری از این مراسم مدیرعامل شرکت عمران صدرا عملکرد این شرکت در بخش عمرانی را بی نظیر دانست و گفت: در چندماه گذشته مجموعه شهر صدرا به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده و به نوعی می‌توان شرکت عمران شهر جدید صدرا را عمرانی‌ترین دستگاه اجرایی استان تلقی کرد که طیف وسیعی از پروژه‌های گوناگون همچون مسکن مهر، مسجد، مرکز آموزشی، بازارچه، پروژه‌های مشارکتی و خط انتقال فاضلاب را در دستور کار خود داشت. خلیل حاجی پور با بیان این که عملیات عمرانی بخش عمده‌ای از پروژه‌های به افتتاح رسیده در سال 97 آغاز شده بود گفت: مجموعه آموزشی قوام‌الدین شیرازی را به جرأت می‌توان در بخش پروژه‌های عمرانی در سطح کشور رکورددار دانست چرا که این مجموعه در بازه زمانی 100روزه ساخته و آماده بهره‌برداری شد. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا تصریح کرد: تمام تلاش ما در چندماه گذشته این بوده که تصویر جدیدی از شهر صدرا در میان شهرهای جدید خلق کنیم که با بازخوردهایی که گرفتیم فکر می‌کنم تا حدودی نیز در این امر موفق بودیم و امیدواریم سایر پروژه‌ها نیز با سرعت ادامه پیدا کند و ارتقای کیفیت و منزلت شهروندان صدرا را داشته باشیم. حاجی پور پروژه تصفیه خانه فاضلاب غرب صدرا را یکی از پروژه‌های مهم در این شهر قلمداد کرد که با ظرفیت 3000مترمکعب در فاز اول آن راه‌اندازی شده و جوابگوی نیاز 40هزار نفر از ساکنان شهر صدراست. وی تصریح کرد: فاز دوم این مجموعه نیز با ظرفیت 3000مترمکعب تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید تا در مجموع ظرفیت این تصفیه خانه به 6000مترمکعب برسد. مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید صدرا با اساره به ساخت و واگذاری 576 واحد مسکونی مسکن مهر بناسازان رمضان گفت: تنها هزار واحد از پروژه‌های مرتبط با مسکن مهر در صدرا باقی مانده که 500 واحد تا پایان امسال و 500 واحد دیگر نیز تا پایان نیمه اول سال آینده واگذار خواهد شد تا پرونده مسکن مهر در شهر صدرا بسته شود. حاجی پور همچنین به شروع عملیات ساخت 800 واحد مسکونی تحت عنوان مشارکتی در شهر صدرا اشاره کرد و گفت: یکی از باکیفیت‌ترین پروژه‌های ساخت مسکن مشارکتی را در شهر صدرا با مشارکت شرکت توسعه مسکن جنوب و شرکت عمران و توسعه فارس خواهیم داشت که عملیات اجرایی آن با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال آغاز شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی