[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

نقش هلال احمر در کاهش آسیب‌های اجتماعی بی‌بدیل است، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین- گروه خبر: 
 مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن تبریک انتصاب وی، از آمادگی جمعیت هلال احمر برای همکاری بیش از پیش با این اداره کل خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر با اجرای طرح دادرس، کمپین نه به اعتیاد و آموزش‌های مربوط به آسیب‌های اجتماعی، تاب‌آوری و... می‌تواند تا حد چشم‌گیری از معضلات اجتماعی را که گریبانگیر قشر جوان و نوجوان به خصوص دانش آموزان هست بکاهد.
در این جلسه که بعدازظهر روز یکشنبه 18 شهریور ماه برگزار شد، فیض اله جعفری در سخنانی اظهار کرد: از 43 نوع حادثه‌ای که در سطح کشور به وقوع می‌پیوندد، استان فارس 33 نوع حادثه را تجربه نموده است.
جعفری با بیان اینکه استان فارس به عنوان یکی از قطب‌های امدادی کشور به حساب می‌آید، گفت: حجم وسیع فعالیت‌های اداره کل آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر استان فارس، این استان را به عنوان یکی از استان‌های مهم و دارای اولویت در زمینه برنامه‌های آموزشی و امدادی در سطح کشور قرار داده است. وی با اشاره به عضویت دستگاه‌های مختلف اجرایی و آموزشی در کارگروه امداد و نجات و آموزش‌های همگانی، تدوین طرح جامع امداد و نجات استان فارس و کلان شهر شیراز را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و اظهار امیدواری کرد که همکاری نزدیک جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش به عنوان الگویی شایسته برای دیگر استان‌ها مطرح باشد.مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به سطح بالای همکاری‌های آموزش و پرورش و هلال احمر در استان افزود: طرح‌های مشترک بسیار خوبی مابین هلال احمر و آموزش و پرورش در راستای ارتقای سطح آموزش‌های امدادی دانش‌آموزان انجام می‌گیرد که طرح دادرس از جمله طرح‌های موفقی است که در استان ما به نحو احسن برگزار می‌شود.
جعفری تعداد کانون‌های جوانان جمعیت هلال احمر فارس را 500 کانون بر شمرد و هدف از اجرای طرح دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) را  افرایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری ناشی از حوادث در مدارس، استفاده از ظرفیت‌های بالای آموزش وپرورش در بحث نیروی انسانی و فضای آموزشی جهت تربیت نیروهای متخصص، توسعه و ترویج فرهنگ خود امدادی و سازماندهی تیم‌های مدیریت بحران شامل دانش آموزان و ظرفیت سازی برای پاسخگویی و مقابله مناسب در زمان وقوع حوادث عنوان کرد. وی از امضا و تبادل یک تفاهم نامه آموزشی و فرهنگی بین اداره کل آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر در مهر ماه سال جاری خبر داد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس نیز در این دیدار با بیان اینکه فعالیت‌های هلال احمر توانسته است فوق برنامه‌های مدارس را به خوبی غنی‌سازی نماید، تصریح کرد: فعالیت‌های این جمعیت در قالب دو معاونت پرورشی و ورزش و تندرستی می‌گنجد. دکتر علی عسکر نجفی اضافه کرد: دانش آموزان ما به آموزش‌ها و مهارت‌های ارائه شده توسط جمعیت هلال احمر در زندگی فردی و اجتماعی خود نیازمند هستند و اداره کل آموزش و پرورش استان این آمادگی را دارد تا برای تسهیل و گسترش فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در مدارس بیش از پیش اهتمام ورزد. نجفی ادامه داد: آموزش و پرورش استان آماده است فراتر از تفاهم نامه‌های فی مابین بستر و زمینه لازم را جهت تزریق آموزش‌های امدادی از طریق خیل کثیر دانش آموزان به بدنه جامعه فراهم نماید. گفتنی است در این دیدار رئیس اداره حراست و همچنین معاونین امداد و نجات و آموزش و پژوهش جمعیت نیز مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس را همراهی کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی