[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

کمیته مبارزه با فساد در شورای عالی امنیت ملی تشکیل شده است، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: اخیراً کمیته مبارزه با فساد را در شورای عالی امنیت ملی فعال کردیم تا به شکل دقیق و همه جانبه به کمک قوه قضائیه بیاییم و با فساد مبارزه جدی کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در بازدید از کارخانه ایران خودرو با طرح این سؤال که چه ارتباطی میان شورای عالی امنیت ملی و کارخانه ایران خودرو وجود دارد، گفت: بازدید ما از این کارخانه به دلیل تمرکز دشمن بر روی حوزه اقتصادی و تولیدی ماست. وی افزود: اخیراً ما کمیته مبارزه با فساد را در شورای عالی امنیت ملی فعال کردیم تا به شکل دقیق و همه جانبه به کمک قوه قضائیه بیاییم و با فساد مبارزه جدی صورت دهیم، به همان شکل هم هر آنجا که نقطه تلاشی وجود دارد و دشمن قصد تخریب آن نقطه را دارد، حتماً حضور خواهیم داشت.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سابقه همکاری بخش صنعت، اقتصاد با حوزه‌های دفاعی و امنیتی کشور گفت: این مسئله امری نیست که امروز شروع شده باشد، من یادم هست در دوران دفاع مقدس بخشی از نیازمندی‌ها و ملزومات جنگی رزمندگان توسط ایران خودرو ساخته می‌شد، به همین دلیل ایران خودرو مورد بمباران دشمن قرار گرفت.
شمخانی تصریح کرد: امروز موضوع تحریم خودرو، اقتصاد و صنعت کشور از جمله دستورکارهای دشمنان ما به ویژه آمریکا است به همین منظور ما باید پتانسیل‌های موجود در کارخانه ایران خودرو را بیش از پیش فعال کنیم تا برخی توانمندی‌های داخلی که در طول ۴۰ سال اخیر بعضاً مورد غفلت واقع شده فعال شوند و دارای انگیزه بیشتری برای تحرک و فعالیت باشند. وی گفت: ما باید از دوران تحریم به عنوان فرصتی جهت فعال کردن توانمندی‌های داخلی استفاده کنیم و تحریم را تبدیل به فرصت سازیم. ما امروز اینجا هستیم تا ببینیم تا چه حد می‌توانیم به مدیران این مجموعه کمک کنیم.
شمخانی در پاسخ به این سؤال که چرا دشمنان علی‌رغم این ادعا که هدف تحریم‌ها مسئولان ایران هستند و نه مردم، صنایعی همچون صنعت خودروسازی کشور را مورد تحریم قرار داده‌اند، گفت: این تحریم‌ها صرفاً مربوط به صنعت خودروسازی نیست بلکه در صنعت هواپیماسازی، قطار، دارو و غذا هم وجود دارد؛ باید گفت متأسفانه مجموعه غرب که مردم ایران را در زمان جنگ با پشتوانه سلاح‌های شیمیایی دچار خسران بزرگی کرد و امروز شعار حقوق بشر می‌دهد، هرگز در به کارگیری سخت‌ترین فشارها بر مردم ایران دچار تردید نمی‌شود.
وی در پایان گفت: ما هم ثابت خواهیم کرد همان طور که صدام در تکریت دفن است و بغداد امروز در اختیار نیروهای آزادی‌خواه منطقه‌ای قرار دارد، راهبرد تحریم را با مجموعه اقدامات داخلی، اقتصادی و سیاسی، خنثی کرده و آمریکا را در این زمینه مأیوس کنیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، قبل از این نشست، دبیر شورای عالی امنیت ملی و هیئت همراه از خطوط تولید ایران خودرو از جمله سالن‌های پرس، بدنه سازی، موتورسازی، رنگ، مونتاژ و مرکز طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو بازدید کرد و از نزدیک با دستاوردهای گروه صنعتی ایران خودرو و روند تولید در خطوط مختلف آشنا شد.
در نشست نمایندگان و مدیران خودروسازی و قطعه‌سازی کشور با دبیر شورای عالی امنیت ملی، شرکت کنندگان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تأمین مواد اولیه، تولید قطعه و خودرو و برنامه‌های تدوین شده برای عبور از بحران ناشی از تحریم‌ها، راهکارهایی را برای تأمین مالی از بازار سرمایه و توسعه روند تولید قطعه عنوان کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی