[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

انهدام ۳‌باند سارقان و کشف ۲۲۰فقره سرقت منزل در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی استان از انهدام 3‌باند سارقان در شیراز و کشف 220‌فقره سرقت منزل خبر داد. 
سردار احمد علی گودرزی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: با تلاش مأموران پلیس آگاهی استان فارس، 3‌باند سارقان منزل منهدم و 220‌فقره سرقت منزل از آنها کشف شد.
کشف 150‌فقره سرقت منزل
سردار گودرزی در تشریح این خبر گفت: به دنبال وقوع سرقت‌های متعدد منزل در سطح شهرستان شیراز با شگرد خاص و ایجاد جو نارضایتی برای شهروندان، شناسایی و دستگیری سارقان به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی هویت سه نفر از سارقان احراز و مخفیگاه آنان در یک باغ اطراف شهر شیراز شناسایی شد.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: مأموران با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند که سارقان با مشاهده مأموران اقدام به تیر‌اندازی و ایجاد درگیری کرده و با استفاده از خودرو‌های خود متواری شدند.
سردار گودرزی با اشاره به این‌که پس از مدتی تعقیب و گریز هر سه‌متهم دستگیر و به مقر انتظامی انتقال داده شدند افزود: متهمان در بازجویی‌های انجام گرفته به 150‌فقره سرقت منزل در سطح شهرستان شیراز اقرار کردند.
وی با بیان این‌که این متهمان به جرم سرقت منزل تحت تعقیب استان‌های تهران، البرز و خوزستان نیز بوده اند گفت: در بازرسی از مخفیگاه این افراد اموال مسروقه زیادی شامل مدارک هویتی افراد مختلف‌، تابلو فرش‌، دوربین‌، فرش، تلویزیون، لوازم برقی، پرنده‌های زینتی‌، یک دستگاه خودرو سواری پراید، یک دستگاه خودرو ام وی ام، یک قبضه اسلحه سوزنی پنج تیرپران، تعدادی فشنگ جنگی و ساچمه زنی و سایر اموال کشف شد.
دستگیری سارق منزل با 50‌فقره سرقت
این مقام ارشد انتظامی در استان فارس ادامه داد: همچنین مأموران پلیس آگاهی استان با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی مخفیگاه یک سارق منزل را در شیراز شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.
سردار گودرزی با بیان این‌که از مخفیگاه این فرد یک دستگاه دوچرخه و مقداری ظروف مسروقه کشف و یک نفر خریدار اموال مسروقه نیز دستگیر شد تصریح کرد: پیرامون جرائم ارتکابی از متهم تحقیق که تاکنون به 50‌فقره سرقت منزل در جنوب غرب شهرستان شیراز اقرار و در این خصوص صحنه‌های سرقت بازسازی شد.
انهدام باند سارقان و اقرار به 20‌فقره سرقت منزل
سردار گودرزی افزود: به‌دنبال وقوع چند فقره پرونده سرقت منزل به روش تخریب درب‌های ورودی و نهایتاً سرقت گاو صندوق حاوی طلاجات و وجه نقد در شمال غرب شهرستان شیراز، شناسایی و دستگیری سارقان به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: با تلاش مأموران اعضای پنج نفره این باند شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر شدند؛ متهمان در بازجویی‌های انجام گرفته به 20‌فقره سرقت منزل در شیراز اقرار کردند.
انهدام باند سارقان محموله جاده‌ای
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در‌پی وقوع سرقت‌های متعدد محموله از خودرو‌های سنگین در حال حرکت در سطح استان فارس که از ابتدای سال جاری موجبات ناامنی را در سطح جاده‌ها رقم زده بود، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت.
سردار گودرزی افزود: با انجام اقدامات فنی و مطالعه پرونده‌های سرقت محموله مشخص شد فردی به هویت معلوم سرکردگی این باند را برعهده داشته و با همدستی افرادی دیگر اقدام به سرقت‌های محموله می‌کند.
وی تصریح کرد: پس از انجام کارهای فنی و پلیسی محل سکونت و اختفای دو متهم در یکی از استان‌های اطراف شناسایی و مأموران پس از اعزام به محل مورد نظر طی یک عملیات منسجم آنها را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در بازجویی‌های فنی به عمل آمده، متهمان اظهار کردند سوژه‌های خود را که خودروهای سنگین دارای محموله بوده شناسایی و تعقیب که با نزدیک کردن خودرو سواری خود به پشت خودرو سنگین‌، چراغ‌های خود را خاموش و سپس فرد سرنشین از شیشه جلو به سمت کاپوت رفته و با مهار کردن خودرو با تسمه و کمربند به قسمت بار به وسیله قیچی قفل کانتینر را بریده و سرقت را انجام می‌داده است.
سردار گودرزی با اشاره به این‌که متهمان به 20‌فقره سرقت در حوزه استحفاظی شهرستان جهرم‌، خفر و سروستان اقرار کردند افزود: در بازرسی از مخفیگاه این افراد وسایلی از قبیل قیچی‌، اهرم‌، دیلم‌، کمربند و قلاب که در سرقت از آنها استفاده می‌کردند، کشف شد.
کاهش 75‌درصدی سرقت‌های مسلحانه، کاهش 37‌درصدی سرقت‌های به عنف، کاهش 22‌درصدی قتل و افزایش 51درصدی کشفیات کالای قاچاق از ابتدای سال جاری تا‌کنون نسبت به مدت مشابه سال قبل از دیگر موضوعات مهمی ‌بود که فرمانده انتظامی استان فارس به آنها اشاره کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی