[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

خرمشهر،‌ سکوی پرتاب فجری‌ها ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: تیمی که نام شهید را یدک می‌کشد، امروز در دومین روز از هفته دفاع مقدس در شهری به میدان می‌رود که نماد دفاع مقدس محسوب می‌شود. خرمشهری‌ها حالا برای اولین بار پس از جنگ تحمیلی، صاحب یک تیم در دومین سطح فوتبال ایران هستند و این یک اتفاق جذاب برای دسته‌یکی‌ها محسوب می‌شود.
فجر شهیدسپاسی که درست پس از پایان جنگ تأسیس شد و سال‌ها در سطح اول فوتبال ایران یکی از تیم‌های مطرح به شمار می‌رفت، حالا چندسالی است که در لیگ یک درجا می‌زند و امسال برای پنجمین فصل متوالی، در تلاش است خود را به لیگ برتر برساند، کاری بسیار سخت اما ممکن.
فجری‌ها در ۴بازی گذشته خود به یک پیروزی، دو تساوی و یک شکست رسیده‌اند و امروز در خرمشهر در صورت کسب همه امتیازات، این امیدواری را دارند که به جمع ۵تیم بالای جدول بپیوندند. 
فجر در نخستین بازی خود در رقابت‌های این فصل در کرج با یک گل بازی را به اکسین واگذار کرد. در هفته دوم در زمین خود با تساوی بدون گل مقابل آلومینیوم اراک متوقف شد، سپس در بابل همین نتیجه را در زمین خونه به خونه کسب کرد و بالاخره در چهارمین بازی و در شیراز با شکست شاهین بوشهر به نخستین پیروزی دست یافت. با آن پیروزی که در ۱۵دقیقه پایانی به دست آمد، شاگردان مجید صالح ۵امتیازی شدند و در رتبه نهم قرار گرفتند. اما نکته حائز اهمیت در آن مسابقه، گل‌زنی بازیکنان فجرسپاسی بود. آن‌ها در سه بازی گذشته موفق به گل‌زنی نشده بودند و فشار روحی روانی ناشی از این آمار منفی، نگرانی‌هایی را نزد علاقه‌مندان به این تیم به وجود آورده بود.
فجری‌ها که در جام حذفی با شکست برابر تیم دسته دومی مقاومت تهران از دور رقابت‌ها کنار رفته‌اند، حالا در پنجمین بازی میهمان تیم کارون اروند خرمشهر هستند. تیم خرمشهری در اولین حضور خود و تا اینجای کار،‌ عملکرد مقبولی به جا گذاشته و یکی از معدود تیم‌های بی‌شکست محسوب می‌شود. حضور اکبر میثاقیان روی نیمکت این تیم، یکی از ویژگی‌های خاص نماینده خرمشهر است. میثاقیان که گاهی از سوی رقبا به «اکبر ضدفوتبال» شناخته می‌شود، یکی از متخصصان لیگ یک به شمار می‌رود و تقریباً همیشه توانسته تیم‌های تحت هدایت خود را به رقیبی محترم و سرسخت برای سایرین تبدیل کند. در یکی از آخرین رویارویی‌های او با فجرسپاسی در زمستان سال ۹۳،‌ تیم تحت هدایت او (مس کرمان) در ورزشگاه حافظیه تا دقایق پایانی با تلف کردن وقت سعی در حفظ نتیجه تساوی داشت؛ اما در دقیقه ۹۰ با پنالتی عجیبی که از سوی مدافع فجر (علیرضا جلیلی) به این تیم اهدا شد،‌ میثاقیان با سه امتیاز عجیب از شیراز رفت.
خرمشهری‌ها در نخستین بازی خود و در شهر گرم خود میزبان پرسپولیس پاکدشت بودند و با تساوی بدون گل مقابل شاگردان فرهاد کاظمی متوقف شدند. در دومین بازی،‌ تیم میثاقیان به رفسنجان رفت و در حالی که دو بار از میزبان خود عقب افتاده بود،‌ توانست گل‌های خورده را جبران کرده و به دومین امتیاز خود دست پیدا کند. در آن مسابقه، حسین علیپور در دقیقه ۸ و اکبر صغیری در دقیقه ۵۶ برای مس گل‌زنی کردند و بهرام رشید فرخی و احسان پیرهادی در دقایق ۵۱ و ۷۶ دو بار کار را به تساوی کشاندند.
کارون اروند در هفته سوم رقابت‌ها در زمین خود میزبان تیم سیاه‌جامگان بود و این مسابقه را بدون هیچ دردسری به سود خود خاتمه داد. این مسابقه به دلیل عدم حضور تیم مشهدی با نتیجه سه بر صفر به سود خرمشهری‌ها به پایان رسید.
در هفته چهارم،‌ نماینده خرمشهر فاصله‌ای با اولین شکست فصل خود نداشت. در انزلی، ملوان با گل دقیقه ۱۳ شهریار مقانلو از کارون پیش افتاد. این نتیجه تا دقیقه ۹۴ هم پابرجا بود، اما بالاخره محمدجواد محمدی دروازه ملوانان را فرو ریخت تا یک امتیاز بسیار ارزشمند نصیب شاگردان اکبر میثاقیان شود. به این ترتیب، کارونی‌ها با کسب ۶امتیاز در رتبه هفتم جدول قرار دارند؛ یعنی یک امتیاز بیشتر و دو پله بالاتر از فجر. در صورتی که فجری‌ها امروز موفق به شکست حریف خود شوند، به رتبه‌ای بالاتر از این تیم صعود خواهند کرد.
امروز سه دیدار دیگر نیز برگزار می‌شود. تیم خونه به خونه که با یک امتیاز در رتبه چهاردهم جدول قرار گرفته،‌ میزبان پرسپولیس پاکدشت است که با ۴امتیاز تیم دهم جدول است. همچنین، آلومینیوم اراک که با هفت امتیاز در رتبه پنجم جدول است در یکی از حساس‌ترین بازی‌های این هفته در زمین خود پذیرای گل‌گهر سیرجان است. سیرجانی‌ها که باسابقه‌ترین تیم لیگ یک به شمار می‌روند، در این فصل با هدایت وینگو بگوویچ کروات ۱۰امتیاز کسب کرده و فعلاً صدرنشین جدول هستند. در دیگر دیدار امروز نیز تیم نوپای نود ارومیه میزبان اکسین البرز است. نود با یک امتیاز در رتبه پانزدهم قرار دارد و شاگردان فراز کمالوند با ۹امتیاز تیم سوم جدول هستند. دیدار اروند خرمشهر و  فجرسپاسی شیراز آخرین دیدار این هفته محسوب می‌شود. این مسابقه از ساعت۱۷:۳۰ در ورزشگاه اروندان خرمشهر برگزار می‌شود و عقیل جهانبازی، حمید نادری، بهمن عبدالهی و علی ابراهیمی قضاوت آن را بر عهده دارند. ناظر داوری این مسابقه عبدالرسول استادزاده است.
فجرسپاسی در هفته ششم رقابت‌ها و در یکی از حساس‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌های فصل، در ورزشگاه پارس، دربی شیراز را با قشقایی برگزار خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی